Podesty

Podesty to elementy schodów, potocznie nazywane spocznikami. W nieruchomościach, klatkach schodowych jest to zazwyczaj półpiętro. Podestem w budownictwie nazywamy początek lub koniec kondygnacji schodów. Podest jest elementem funkcjonalnym. Jego główna rola to zapewnienie odpoczynku podczas wspinania się, lub schodzenia ze schodów. Jest to bardzo przemyślane, inżynierskie rozwiązanie.
Jest również inna definicja podestu, mianowicie na przykład podesty tarasowe. Są to często drewniane, elegancko urządzone powierzchnie o zmodyfikowanym metrażu pod taras.
Spotykamy się również z definicją podestu roboczego, w której jest to konstrukcja umożliwiająca osobom fizycznym dostanie się do ciężko dostępnej przestrzeni, na przykład na wysokość trzech metrów. Pomaga to wykonać czynności robocze, na przykład podczas prac remontowo-budowlanych.
Istnieją również podesty pod basen, które mają właściwości antypoślizgowe. Są to rozwiązanie stosowane na szeroką skalę w Stanach zjednoczonych, gdzie wiele osób posiada domy z basenami.

kluczowe słowa: Audyt wewnętrzny GHP, GMP, HACCP – poradnik praktyczny, Pomiary metodą Tegova, Przyczepka samochodowa WNP Suski, decyzja deklaratoryjna