Począwszy od wczoraj i styczniowego Nintendo Direct, na Wii U eShopie pojawiają się największe hity z Wii. Wprawdzie nie w HD, ale uruchamiane bezpośrednio z menu konsoli i z innymi drobnymi usprawnieniami. Super Mario Galaxy 2 już jest, a wielkimi krokami nadchodzi Metroid Prime Trilogy. I w związku z tym drugim tytułem proponuję akcję „Kup Metroida”.

Trochę głupio tak wprost namawiać do kupna konkretnej gry. Z drugiej strony, w recenzjach robiłem to przez ponad 10 lat. Jakby nie było, cel jest szczytny. Od kilku lat nie było większej premiery spod szyldu Metroida, o podserii Metroid Prime nie wspominając. Premiera Metroid Prime Trilogy to więc najlepsza i być może w najbliższym czasie jedyna okazja, by wysłać komunikat Nintendo, że nie tylko chcemy Metroid Prime 4, ale że jest dla kolejnej wysokobudżetowej odsłony grupa docelowa na ich stacjonarce. Dlatego też namawiam wszystkich z Was, którzy posiadacie Wii U, abyście przyłączyli się do akcji „Kup Metroida”, kiedy 29 stycznia Metroid Prime Trilogy pojawi się w eShopie. Oto kilka dobrych powodów:

Trzy gry w jednej!

W odróżnieniu od innych gier z Wii, które zmierzają do eShopu, Metroid Prime Trilogy jako jedyny jest zestawem aż trzech gier. Korzyść z zakupu jest więc potrójna, jak i trzykrotnie wyższy jest wskaźnik godzin zabawy w przeliczeniu na złotówkę.

Same klasyki!

Nie dość, że w trylogii znajdują się aż trzy gry, to jeszcze każda z nich jest arcydziełem na swój własny sposób. Pierwsza część to niesamowity klimat samotnej wyprawy na obcą planetę. Echoes ekscytuje szczyptą horroru i poczuciem zagrożenia ze strony zrodzonej w mroku rasy. Corruption zaś wieńczy trylogię z rozmachem w iście epickim stylu. Każda z części ma na GameRankings ocenę powyżej 90%, co mówi samo za siebie. A części z GCN, które trafiły do Metroid Prime Trilogy, są jeszcze lepsze dzięki świetnemu sterowaniu wiilotem i analogową „gruszką”.

Toż to biały kruk!

Oryginalne, pudełkowe Metroid Prime Trilogy z Wii jest właściwie nie do kupienia, chyba że chcecie wydać fortunę. Grę wydano w limitowanym nakładzie pół miliona sztuk, z drobnym dodrukiem lata później. Ceny na aukcjach przekraczają często sto dolarów. Dlatego wersja cyfrowa to właściwie jedyne ogólnodostępne wyjście, aby zaopatrzyć się w cegiełkę.

Tylko 40 złotych!

Normalna cena cyfrowych wersji gier Wii na eShopie ma wynosić 80 złotych. Jednak każdy nowy tytuł przez pierwszy tydzień będzie do kupienia za pół ceny! Czyli dokładnie 4 dychy – za tyle właśnie teraz chodzi Super Mario Galaxy 2. Wychodzi więc mniej niż 15 złotych za jedną grę z kolekcji. To praktycznie za darmo, zwłaszcza patrząc na ceny wersji pudełkowej. Wydatek prawie żaden, więc można się skusić, co nie?

Metroid Prime… IV?

Po finansowej klapie Metroid: Other M, seria została odstawiona na boczny tor. Samus dalej wprawdzie pojawia się wśród ikonicznych postaci Nintendo, ale o nowych odsłonach serii strasznie cicho. Jeśli więc chcecie powrotu Samus, i to w formule „made by Retro Studios”, nadarza się idealna okazja, by zagłosować portfelem – a to najbardziej skuteczne oddanie głosu. Precedens już był: Nintendo swego czasu przyznało, że sequel Sin& Punishment powstał z uwagi na popularność pierwszej części na Virtual Console z Wii.

Niżej podpisany uroczyście ogłasza, że zakupi Metroid Prime Trilogy w eShopie w dniu premiery. Pamiętajcie: już 29 stycznia! Cena: zaledwie 40 złotych. Wszystkich gorąco zachęcam do rozważenia podobnego ruchu. A jeśli pomysł akcji się Wam podoba, to poinformujcie o niej wszystkich swoich znajomych z Wii U. Z góry dzięki