Akcja „Kup Metroida”

Począwszy od wczoraj i styczniowego Nintendo Direct, na Wii U eShopie pojawiają się największe hity z Wii. Wprawdzie nie w HD, ale uruchamiane bezpośrednio z menu konsoli i z innymi drobnymi usprawnieniami. Super Mario Galaxy 2 już jest, a wielkimi krokami nadchodzi Metroid Prime Trilogy. I w związku z tym drugim tytułem proponuję akcję „Kup Metroida”.

Trochę głupio tak wprost namawiać do kupna konkretnej gry. Z drugiej strony, w recenzjach robiłem to przez ponad 10 lat. Jakby nie było, cel jest szczytny. Od kilku lat nie było większej premiery spod szyldu Metroida, o podserii Metroid Prime nie wspominając. Premiera Metroid Prime Trilogy to więc najlepsza i być może w najbliższym czasie jedyna okazja, by wysłać komunikat Nintendo, że nie tylko chcemy Metroid Prime 4, ale że jest dla kolejnej wysokobudżetowej odsłony grupa docelowa na ich stacjonarce. Dlatego też namawiam wszystkich z Was, którzy posiadacie Wii U, abyście przyłączyli się do akcji „Kup Metroida”, kiedy 29 stycznia Metroid Prime Trilogy pojawi się w eShopie. Oto kilka dobrych powodów:

Trzy gry w jednej!

W odróżnieniu od innych gier z Wii, które zmierzają do eShopu, Metroid Prime Trilogy jako jedyny jest zestawem aż trzech gier. Korzyść z zakupu jest więc potrójna, jak i trzykrotnie wyższy jest wskaźnik godzin zabawy w przeliczeniu na złotówkę.

kup metroida trilogy

Same klasyki!

Nie dość, że w trylogii znajdują się aż trzy gry, to jeszcze każda z nich jest arcydziełem na swój własny sposób. Pierwsza część to niesamowity klimat samotnej wyprawy na obcą planetę. Echoes ekscytuje szczyptą horroru i poczuciem zagrożenia ze strony zrodzonej w mroku rasy. Corruption zaś wieńczy trylogię z rozmachem w iście epickim stylu. Każda z części ma na GameRankings ocenę powyżej 90%, co mówi samo za siebie. A części z GCN, które trafiły do Metroid Prime Trilogy, są jeszcze lepsze dzięki świetnemu sterowaniu wiilotem i analogową „gruszką”.

kup metroida

Toż to biały kruk!

Oryginalne, pudełkowe Metroid Prime Trilogy z Wii jest właściwie nie do kupienia, chyba że chcecie wydać fortunę. Grę wydano w limitowanym nakładzie pół miliona sztuk, z drobnym dodrukiem lata później. Ceny na aukcjach przekraczają często sto dolarów. Dlatego wersja cyfrowa to właściwie jedyne ogólnodostępne wyjście, aby zaopatrzyć się w cegiełkę.

Tylko 40 złotych!

Normalna cena cyfrowych wersji gier Wii na eShopie ma wynosić 80 złotych. Jednak każdy nowy tytuł przez pierwszy tydzień będzie do kupienia za pół ceny! Czyli dokładnie 4 dychy – za tyle właśnie teraz chodzi Super Mario Galaxy 2. Wychodzi więc mniej niż 15 złotych za jedną grę z kolekcji. To praktycznie za darmo, zwłaszcza patrząc na ceny wersji pudełkowej. Wydatek prawie żaden, więc można się skusić, co nie?

kup metroida 2

Metroid Prime… IV?

Po finansowej klapie Metroid: Other M, seria została odstawiona na boczny tor. Samus dalej wprawdzie pojawia się wśród ikonicznych postaci Nintendo, ale o nowych odsłonach serii strasznie cicho. Jeśli więc chcecie powrotu Samus, i to w formule „made by Retro Studios”, nadarza się idealna okazja, by zagłosować portfelem – a to najbardziej skuteczne oddanie głosu. Precedens już był: Nintendo swego czasu przyznało, że sequel Sin& Punishment powstał z uwagi na popularność pierwszej części na Virtual Console z Wii.

kup metroida 4

Niżej podpisany uroczyście ogłasza, że zakupi Metroid Prime Trilogy w eShopie w dniu premiery. Pamiętajcie: już 29 stycznia! Cena: zaledwie 40 złotych. Wszystkich gorąco zachęcam do rozważenia podobnego ruchu. A jeśli pomysł akcji się Wam podoba, to poinformujcie o niej wszystkich swoich znajomych z Wii U. Z góry dzięki :)

 

12 thoughts on “Akcja „Kup Metroida”

 1. SMG2 leży w pudełku, DKCR sprzedany bo wersja na 3DSa była poręczniejsza, ale Metroida na pewno nie odpuszczę 😉

 2. Mając Wii U Basic, rozumiem, że żeby zagrać, muszę kupić kontrolery z wii, plus sensor bar? Nie ma opcji grania na samym padzie?

  • Niestety tak. Nie zostały Ci żadne wiiloty po Wii? Swoją drogą, nie wiedziałem, że Basic nie miał sensor bara. Generalnie możesz grać wiilotem i gruszką analogową na ekranie GamePada, wtedy nie potrzebujesz sensor bara.

   • Wii U to moja pierwsza konsola Nintendo więc nie mam innych kontrolerów. Cóż kupię Metroida dla ogólnie rozumianego wsparcia na rzecz wydania nowej wersji, a gruchę w późniejszym etapie 😉 Zelda pochłania tyle czasu, że tylko Mario Kart ogarniam jednocześnie.

 3. Kupiłbym, ale oczywiście Nintendo nie wpadło na to, żeby mieć konto jak nie ma się konsoli… :/

 4. A może akcja „Kup Super Mario Galaxy”? Kolejną odsłonę chętnie bym przygarnął :)

  • Kolejny Mario już wyszedł, jeszcze następny na pewno już się robi, więc nie wiem czy otrzymalibyśmy efekt, który masz na myśli 😉

   • ale zamysł jest dobry – ja też bym chętnie zobaczył Super Mario Galaxy 3. Na pewno chętniej niż trzecią z serii Super Mario 3D 😉

 5. Kupić na pewno kupię i to mimo tego, że samego wiilota będę mógł dokupić dopiero później. Już wcześniej się zastanawiałem czy by nie zwariować i wydać fortuny na wersję pudełkową. Nintendo Wii U jest moją pierwszą konsolą Nintendo i niestety Metroidy konsolowe mnie ominęły do tej pory.

 6. Dla mnie nie potrzeba takich akcji, jak tylko usłyszałem że będzie dostępny stwierdziłem że kupię. 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>