atrakcje-turystyczne-warszawy-2Warszawa, miasto, które przede wszystkim kojarzymy jako stolicę, miejsce, gdzie swoją siedzibę ma głowa naszego państwa, odbywają się obrady sejmu, senatu. To tutaj decyduje się o polskim prawie, i tym w jakim kierunku będzie rozwijać się nasza gospodarka. Z drugiej strony, Warszawa, to jedno z tych miast, w których działy się najważniejsze w historii Polski wydarzenia.
Atrakcje turystyczne Warszawy pomogą nam poznać dzieje naszego kraju, zwłaszcza te, które wiążą się z Drugą Wojną Światową.
Muzeum Historii Żydów Polskich, to miejsce, gdzie zapoznamy się z życiem, tradycją, obyczajami wyznawców Judaizmu, a następnie uświadomimy sobie, ile cierpienia znieśli Ci ludzie, a ilu z nich musiało stracić życie. Wizyta w muzeum, z pewnością pomoże nam uświadomić sobie, jak okrutnie i bezsensownie potrafi zachować się człowiek.
Spacerując po starym mieście będziemy się poruszać w miejscach, gdzie zamiast budynków, były tylko ruiny, Warszawa była zrównana z ziemią.
Jesteśmy w stolicy, a więc zapewne udamy się w kierunku Zamku Królewskiego. Zobaczymy rekonstrukcję siedziby Zygmunta III Wazy, który przeniósł stolicę z Krakowa, do Warszawy.
Podczas naszego poznawania Warszawy dowiemy się wiele o historii, nie pozwolimy aby została zapomniana.
Warszawa, to miasto, które warto zobaczyć, aby pamiętać o ludziach, którzy polegli, a także ciężkich losach naszego kraju.