Szukasz sposobu na tanie podróżowanie? Przepis jest prosty: plecak z ubraniami, śpiworem, karimatą i zapasem konserw; tabliczka z nazwą miejsca docelowego i uniesiony w górę kciuk; dużo pozytywnej energii, determinacji i zdrowego rozsądku.
Brzmi prosto? Mniej więcej tak to wygląda, chociaż trzeba przygotować się na niebezpieczeństwa i niepowodzenia. Najważniejsze jest zaplanowanie trasy i zdobycie wiedzy o miejscach, do których zamierzamy się udać. Podróże, zwłaszcza w dalsze kraje, wymagają świadomości o innych kulturach, ważnej wizy, najlepiej ubezpieczenia. Jeśli chodzi o noclegi, warto zorientować się, w jakich krajach rozstawianie namiotu „na dziko” jest legalne, a w jakich konieczne będzie skorzystanie z kempingu. Jeżeli odwiedzamy duże miasta, warto rozejrzeć się w Internecie za tanimi noclegowniami i rezerwować z wyprzedzeniem, by na miejscu nie przepłacać.
Turystyka niskobudżetowa jest coraz popularniejsza. Ludzie są ciekawi świata i chcą spełniać swoje marzenia, nie wydając na to dziesiątek tysięcy złotych.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.