Planując Birma wycieczki należy rozważyć co zapakować do walizki. Dlaczego jest to tak ważne? Oczywiście ze względu na to, że jest kraj wysoce konserwatywny, a przy tym panującą tam religią jest buddyzm. Podczas Birma wycieczki należy także pamiętać, że jest to miejsce, gdzie panuje gorący i wilgotny klimat. Wybór odzieży nie będzie zatem łatwy.
Z dużą pieczołowitością należy podchodzić do tego co zamierzamy zapakować do bagażu. Krótkie spodenki i skąpy strój kąpielowy może nieco dziwić i szokować tubylców.
Podczas Birma wycieczki istotne jest także jak ubieramy się odwiedzając okoliczne świątynie. Mężczyźni powinni wybierać spodnie z długimi nogawkami. Kobiety zdecydowanie powinny zapakować ubrania, które będą okrywały ramiona, kolana i klatkę piersiową. Ubierając się zgodnie z panującymi w Birmie obyczajami możemy zyskać sympatię i szacunek mieszkańców i uniknąć przykrych i karcących spojrzeń. Jeśli planujemy Birma wycieczki od maja do października musimy pamiętać o tym, że jest to czas, kiedy panuje tam pora deszczowa, parasol i stosowne okrycie może okazać się niezbędne.