Dach nad głową.

Budowa nowego domu to sukcesywne przedsięwzięcie, ale i bardzo kosztowne. Niewątpliwie jedną z droższych inwestycji jest pokrycie dachowe. Dylemat zaczyna się gdy mamy do wyboru kilka materiałów. Wszystko zależy od budżetu jaki możemy przeznaczyć na jedną z ważniejszych części domu.
Blachy to najbardziej ekonomiczne pokrycie dachowe. Jeżeli zależy nam na oszczędności warto wybrać właśnie ten system na dach. Blachy są tanie, łatwe w montażu, estetycznie wyglądają i są trwałe. Producenci pokryć dachowych dają nam gwarancje na utrzymywanie się blachy ocynkowanej co najmniej 25 lat bez konieczności renowacji. Droższe blachy z powłoką poliuretanową to gwarancja żywotności nawet do 50 lat czyli inwestycja na całe życie. Blachy są wykonane z lekkiego, niekorodującego i wytrzymałego materiału. Jedną z poważniejszych wad jest hałas podczas deszcz. Można to zminimalizować poprzez wyłożenie waty szklanej ale jeżeli nasze poddasze nie jest użytkowe to nie warto przysparzać sobie dodatkowych kosztów i zainwestować pieniądze w inne,droższe elementy.

tags: blachy odlewane 5083, rury mosiężne CuZn39Pb, blachy miedziane miedź odtleniona SF-Cu/SE-Cu, blachy miedziane miedź beztlenowa OF-CU, spongiolit