BlogNintendo.pl – głosowanie na nowe logo

Nareszcie nadeszła ta wiekopomna chwila. Po nieco ponad roku rzetelnego informowania o grach i konsolach Nintendo, Blognintendo.pl doczeka się nowego loga. Nowe logo na nowy rozdział w działalności Bloga, można rzec. A żeby było ciekawiej, pozwolę Wam wybrać, który z trzech projektów ma zostać tym oficjalnym.

Zasady zabawy są proste. Poniżej znajdziecie trzy projekty loga zaprojektowane przez jednego z Czytelników: Jarosława Brykowicza, któremu z tego miejsca chcę serdecznie podziękować za inicjatywę, zaangażowanie i włożoną pracę. Każdy projekt jest opatrzony numerem. Proszę Was o głosowanie w komentarza poprzez wpisanie numeru grafiki, która powinna zostać oficjalnym logiem Bloga (o) Nintendo.

Uzasadnienie wyboru mile widziane! A więc przejdźmy do sedna. Oto proponowane projekty:

blognintendo.pl

Numer 1. Pad od SNESa z adresem strony.

blognintendo.pl

Numer 2. Przyciski i kolorystyka Super Nintendo.

blognintendo.pl

Numer 3. Tzw. „Paper Blog” ;)

Proszę wszystkich Czytelników Bloga o pomoc w wyborze :) Głosy podliczę w ciągu tygodnia i wtedy dokonam ostatecznego wyboru. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

41 thoughts on “BlogNintendo.pl – głosowanie na nowe logo

 1. Numer 2 mi się najbardziej podoba, takie bardzo web 2.0 😛

  Dla numeru 1 widziałbym agresywniejsze kolory (np. czerwony zamiast zielonego).

  Numer 3 wydaje mi się za prosty, żeby nie powiedzieć tani.

 2. Numer 3. Prosty, ale nie nazwałabym go tanim. Wygląda jak szyld sklepu z zabawkami, więc kto by nie wszedł 😀

 3. Numer 3 wygląda świetnie. Od razu skojarzył się z okładką Super Mario 3D Land, a życzę ci Kaxi, żeby blog miał taki poziom jak ten Marian

 4. projekt nr 2 najbardziej mi się widzi.Bardzo czytelne, minimalistyczne a jednocześnie eleganckie. Na drugim miejscu obstawiałbym nr 3, bo fajne, ale jednak zbyt cukierkowe – wiem, że kojarzy się z 3D Land’em, ale jednak mi tu nie pasuje…Nr 1 ok, ale jednak stawiałbym w tej witrynie na mniej skomplikowane logo, no i ta kolorystyka mi tu nie siedzi, jeśli miałoby być to logo umieszczone na stronie. A więc zostaje nr 2 – jest git!

 5. Tylko numer 3. Dwójka dobra, ale trójka jeszcze lepsza 😉 Bardzo „nintendo”.

 6. Pierwszy – zbyt oczywisty, trzeci-mi za bardzo zalatuje Toy’R’Us. Drugi Drugi jest sprytny. I nowoczesny. W skrócie: jest zajebisty

 7. Numer 3 jest najbardziej ninny zarówno w podtekście jak i estetyce. Dwójka jest druga w kolejności, choć IMO zbyt minimalistyczna (Nintendo nie jest minimalistyczne).

 8. Szczerze to mi się żaden nie podoba tak aż tak bardzo, żebym zmieniał to co jest. Pierwszy jest kompletnie bez wyrazu, a trzeci zbyt infantylny jak dla mnie. Najlepiej wygląda druga propozycja, choć czegoś mi w niej brakuje. Niby minimalizm na plus, zwłaszcza jak planujesz zostać przy tym designie strony, ale mi się to bardziej z jakąś usługą google kojarzy niż z Nintendo. Niemniej jakbym to ja musiał wybierać z tych 3 to bym wybrał właśnie ten wariant.

  Fajnie, że znalazł się czytelnik, który zaoferował swoją pomoc i poświęcił czas na przygotowanie projektów. Ja też już ponad rok działam i jeszcze własnego logo się nie mam, ale wszystko przede mną.

 9. Nr 3 bezapelacyjnie :)
  1. jest faktycznei bez wyrazu.
  2. Jest ok, ale czcionka i cały taki „slim fit dizajn” tak bardzo nie-nintendowa :)
  3. So nintendo! :)

 10. Logo numer 2. Jest subtelne i eleganckie. Numer jeden to retro, a trójka wygląda jak znaczek stronki o kołyskach dla bobasków.

 11. Dobrze że ktoś się znalazł i poświecił chwilę na to logo, ja próbowałem i sam wiesz jak wyszło 😉

  Z tych 3 numer 3 i 2 mi się podobają. Ale z zabawą i samym Nintendo (z którym mój kontakt był raczej krótki ale treściwy ;)) kojarzy mi się bardziej numer 3. Numer 2 kojarzy mi się z logiem które odpala się na tabletach z androidem albo z Windows 7 :) Z samym Nintendo już nie bardzo mi się kojarzy 😉 Pytanie czy rezygnujesz całkiem z tego „O” ? Faktem jest że nie ma go w domenie ale jakoś sama nazwa zawsze z blogiem O nintendo mi się kojarzyła :)

  No więc numer 3, ale pytanie czy nie przydałoby się tam jeszcze jakiegoś akcentu graficznego typowo z jakiejś gry Nintendo wstawić? Jakiś skaczący Mario Albo Yoshi mi się tu widzi, ale to już moje prywatne zdanie :)

  • Dzięki za wyczerpującą wypowiedź :) A pierwsze logo sprawdzało się na początek.

   Też się skłaniam do akcentu graficznego jeszcze, to samo mi brat mówi 😀

 12. Jedynka za bardzo retro – w sensie pasowała, by to wortalu z dłuższym stażem – tak przynajmniej od czasów SNESa – z wysłużoną renomą, dodatkowo dla polskich realiów lepszym rozwiązaniem byłby popularniejszy pad Famicom/Pegasus. Dwójka jest świetna, idealnie wkomponowuje się do współczesnego trendu flat design i minimalizmu, od razu kojarzy się z rzetelnym profesjonalnym serwisem, kolejnym atutem jest zbieżny design samej strony blogu, z drugiej strony takich projektów jest teraz dużo i mógłby zniknąć w tłumie. Trójka natomiast kojarzy się bardzo z Nintendo – z zabawą, tj. dosłownie z zabawkami – po czymżesz są konsole :), z całą tą kolorową otoczką produkcji wielkiego N, najbardziej kojarzoną przez niewtajemniczonych graczy; może trochę „dziecinny”, ale najbardziej wyróżniający się, charakterystyczny spośród przedstawionych. Wybór (trudny): „Trójka, trójkę wybierz Panie” :). Powodzenia.

 13. Zerknąłem na opinie. Gdyby oceniać tylko pierwsze typy, to 1:2:3 zebrały póki co 1:12:15. Gdyby brać top 2 (jeśli ktoś top 2 podał), i przydzielać za pierwsze miejsce 2 punkty a za drugie 1, to mamy (póki co) wynik 3:29:32. Jeśli z kolei robisz średnią ważoną i każdy ma jakąś tajną wagę przypisaną, to i jedynka może wygrać. 😉

  A że ciasno jest w czołówce, to pozwolę sobie jeszcze podpimpować #3. Jestem za tym, żeby blog był tak minimalistyczny, jak jest dzisiaj. Ale każda forma, nawet wielka negatywna przestrzeń i oszczędna kolorystyka, potrzebują jakiegoś elementu kontrastującego, który daje całości taki one-two-punch. To jest to, czego brakuje drugiej opcji: jest świetna, ale równie minimalistyczna, jak cały blog. Takie logo utonie na stronie, zamiast podkreślić całość.

 14. Również jestem za #3 Kax – takie bardziej w stylu „hebluj” / Mario Party i ożywi szatę.

 15. Zdecydowanie 3 bo najbardziej Nintendowy i „logowaty”. Prosty czytelny, estetyczny. I od razu z SM3DLand mi się skojarzył.

 16. OMG, what is this?!
  Aktualny wynik to 1:15:17 – dwójka dogania trójkę, cóż za emocje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>