Tulipany, groszek irlandzki, hortensja, piwonia, chaber, hiacynt, frezja, margaretka, storczyk, jaskier, dalia, róże oraz wiele innych. Bukiet ślubny może być prawdziwym dziełem sztuki.
Kompozycja kwiatowa musi być przede wszystkim odpowiednio dobrana do ślubnej sukni, do butów, biżuterii oraz do fryzury, jaką będziemy miały w tym szczególnym dniu. Nie można tutaj pomijać też tego, jak ubrany będzie nasz partner, gdzie będzie odbywało się wesele. Wszystko tutaj ma znaczenie i wszystko należy wziąć pod uwagę. Zanim dokonamy tego wyboru najlepiej będzie pooglądać przykładowe kompozycje i na tej podstawie wybrać ten pasujący do nas. Jeżeli chodzi o bukiety ślubne kwiaciarnia Warszawa oferuje wiele miejsc, gdzie można je zamówić. Koniecznie muszą być w tym samym stylu, co wystrój kościoła, sali, ponieważ musi być to jedna całość, harmonia musi być w każdym elemencie.
Bukiet to nie lada wybór, więc trzeba dobrze się zastanowić. Najlepiej wybrać takie kwiaty, które najbardziej lubimy, które oddają naszą osobowość.