podroze (18)Turystyka rowerowa jest ogromnie ważną, a zarazem ciekawą i pożyteczną gałęzią turystyki. W ostatnim czasie bardzo szybko zyskuje ona na popularności i zbiera coraz większą liczbę fanów nie tylko w całym kraju, ale i na świecie.
Wykorzystują rower, jako środek lokomocji podczas podróży wykazujemy nie tylko dbałość o naszą kondycję fizyczną i poprawiamy nasz ogólny stan zdrowia, ale też przyczyniamy się do większej ochrony środowiska naturalnego, w którym żyjemy. Rower napędzany jest wyłącznie siłą naszych mięśni, dzięki czemu nie wydziela on szkodliwych spalin pełnych dwutlenku węgla przyczyniającego się do rozwoju dziury ozonowej i globalnego ocieplenia.
Wybierając się w podróż własnym rowerem, przedtem koniecznie musimy zadbać o odpowiedni stan techniczny naszego bicykla. Musimy go najpierw bardzo dokładnie sprawdzić i powymieniać wszystkie części, które mogłyby przysporzyć nam problemów podczas wycieczki.
Współcześnie dużo łatwiej jest wyruszyć w bardzo daleką podróż rowerem, gdyż infrastruktura przyjazna rowerzystom rozwija się w bardzo szybkim tempie.