turystyka (17)Białystok to ciekawe miasto wojewódzkie położone nad rzeką Białą w północno-wschodniej Polsce. Pełni rolę stolicy całego województwa Podlaskiego. Turystyka w tym mieście jest obecnie w fazie rozwojowej i coraz to wyraźniej widać tego efekty. Zwłaszcza latem możemy zaobserwować przypływ turystów – polskich i zagranicznych – w najbardziej znanych rejonach Białegostoku. Chodzi tu szczególnie o popularne miejsca w Śródmieściu jak choćby Pałac Branickich, gdzie koniecznie warto zajrzeć będąc w Białymstoku.

Nie powinniśmy jednak utożsamiać tego miasta z tym tylko obiektem (tj. Pałacem Branickich). Na pewno wartym odnotowania jest odnowiony i rozbudowany do imponujących rozmiarów tzw. Rynek Kościuszki, który to władze miasta przemieniły w deptak.

Na zakończenie powiedzmy, iż miłośników historii II wojny światowej zainteresuje na pewno teren dawnego getta z tego okresu. Możemy znaleźć pomniki i symboliczne tabliczki z opisami i fotografiami, dokumentującymi tamten straszny okres. Większość Śródmieścia Białegostoku to teren dawnego getta.