podroze (27)O tym jak ważna jest turystyka dla gospodarki każdego kraju, z całą pewnością nie trzeba nikomu przypominać. Szybki rozwój turystyki i popularność danego kraju bardzo korzystnie wpływa na życie wszystkich mieszkańców danego państwa. Im więcej turystów przyjeżdża do danego miejsca, tym bardziej korzysta na tym miejscowa ludność.
Promocja turystyki jest ogromnie ważna, gdyż dzięki niej propagowane są pozytywne wzorce społeczne, takie jak aktywne spędzanie wolnego czasu, czy poznawanie historii danych miejsc, a także różnorodności kulturowej.
Promocja turystyki bardzo korzystnie wpływa nie tylko na wzrost liczby miejsc pracy, ale również pensji i zarobków ludzi, dla których różnego rodzaju usługi turystyczne są jedyną formą zarobku. Dzięki dużej liczbie turystów odwiedzających dany kraj, zyskuje również budżet państwa, gdyż wpływa wtedy do niego więcej pieniędzy pochodzących nie tylko z podatków, ale też ceł, a nawet akcyzy.
Promocja turystyki pomaga też ludziom dostrzec jak wiele pięknych miejsc jest w ich ojczyźnie, a przez to bardziej docenić ich własny kraj.