Okładka Donkey Kong Country TF – co z nią nie tak?

Jest! Nareszcie! Moja pre-orderowa kopia Donkey Kong Country Tropical Freeze wreszcie do mnie dotarła! Wprawdzie sądząc po wpisach moich znajomych na Miiversie położyłem łapy na grze jako ostatni człowiek w tym kraju, ale jak to mawia dział online w Nintendo: lepiej późno niż wcale.

Na dowód fotka. Nie tak pomysłowa jak zdjęcie kopii Donkey Kong Country TF znalezionej w zamrażalniku, ale zawsze 😉

donkey kong country

Zanim jednak grę włączyłem, już jedna rzecz mnie zaniepokoiła. Nigdzie nie widać logo Retro Studios. Ani na przodzie, ani z tyłu. Nie tylko brak loga, ale nawet maluśkiego napisu. Dziwne. Przecież przez te lata Retrosi wyrobili sobie markę W tej chwili nie pamiętam nawet, czy ich logo pojawia się przy uruchomianiu gry. Wydaje mi się, że nie, ale jeszcze się upewnię. Moim zdaniem Nintendo nie powinni się wstydzić swoich zewnętrznych studiów. Dla wielu osób marka Retro jest tak samo mocna jak Nintendo, jeśli nie mocniejsza.

Z okładką wiąże się jeszcze jedna tajemnica. Spójrzcie jeszcze raz na zdjęcie powyżej. Dokładnie. Popatrzcie na kończyny Konga. A teraz okładka amerykańska:

donkey kong country usa

 

 

Widzicie? Na pewno? Tak! Kiedy nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o tajemnicę wielkiej stopy!  Nie mam pojęcia, czemu NoA stwierdziło, że nie mogą eksponować stopy. Europa ma okładkę identyczną do japońskiej. I tylko Amerykanie dyskryminują małpie stopy!

No nic, wracam grać. Gierka daje popalić łapom. Głównie poziomem trudności, choć po trosze też sterowaniem…

 

9 thoughts on “Okładka Donkey Kong Country TF – co z nią nie tak?

 1. A może Nintendo tak bardzo ceni Retro, że uznają ich za samych siebie, jako Nintendo, Nintendo. Tak pół żartem, pół serio. 😉

 2. Chyba pisane na szybko bo:
  – zdjęcie słabej jakości;
  – „Na dowód fotka. Nie tak pomysłowa jak zdjęcie kopii Donkey Kong Country TF znaleizonej w zamrażalniku, ale zawsze ;)”

  • Oczywiście że na szybko 😀 Dostałem grę, wyciągną mój kartofel komórkowy, zrobiłem fotkę na gorąco.

   A literówkę już poprawiłem, dzięki za uwagę :)

 3. Nice find! Nawet nie ma wzmianki typu „developed by Retro Studios”. Zerknąłem na parę innych okładek do gier 1st party i na Luigi’s Mansion 2 również nie ma śladu obecności Next Level Games.
  Taki proceder trwa dopiero od tej generacji sprzętu, bo w DKCR i Mario Strikers na Wii były zarówno loga jak i adnotacja „developed by”.
  Węszę jakąś większą konspirę, bo AlphaDream, Camelot, IS czy inne japońskie studia nawet w najmniejszej popierdółce są wymieniane.
  Aha i gwoli uzupełniania – nie ma też loga Retro Studios podczas włączania gry, dopiero w creditsach łaskawie się o nich wspomina.
  Napisałem posta na miiverse o tym, zobaczymy co Nintendowskie community wymyśli w obronie Big N 😛

  • Też właśnie wczoraj sprawdziłem uruchomienie gry i nic nie ma o nich :( A do creditsów jeszcze nie doszedłem, no ale tam to akurat się bym spodziewał 😉

 4. Na pudełku Metroida Prime 3 widnieje logo Retro, a po włączeniu wyświetla się nam „Nintendo presents, a Retro Studios project…”. Nie wiem jaki jest powód tego braku, ale jedyne co przyszło mi na myśl (uwaga absurd) to to, że napis RETRO mógłby zniechęcić potencjalnego klienta-każuala 😀

  Bym zapomniał. Jako że pierwszy raz „odzywam się” na tym blogu muszę Ci pogratulować świetnej stronki :) Oby tak dalej!

  • Dzięki za ciepłe słowa :) I za odwiedziny. Mam nadzieję, że Blog będzie się nieustannie rozwijać :)

 5. Pokonałem wczoraj w końcu bossa w piątym świecie. Niestety, oszukałem trochę, bo użyłem itemów. Potrzebowałem Crankyego, ale tyle razy zgarniałem niepotrzebny demydż, że pod koniec byłem samym DK i już nie dawałem rady. Więc żeby w końcu przejść, dokupiłem ekstra serducho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>