Fatal Frame 5 na zwiastunie

No i stało się – Fatal Frame 5 pokazało swoje oblicze światu. Japoński tytuł gry można przetłumaczyć jako Fatal Frame: The Black-Haired Shrine Maiden. Poniżej znajdziecie materiały z porannego pokazu.

Na pierwszy rzut leci zwiastun. Całkiem długi, ze sporą dawką gameplayu, no i pokazujący, że graficznie tytuł będzie poprawny, ale podobnie jak poprzednie części nie stanie się żadnym benchmarkiem. Mimo to jaram się, bo strasznych horrorów ostatnio ogromny niedostatek.

Wrażenie robi data premiery nowego Fatal Frame: w Japonii już 27 września. Tego roku! Ledwie 3 miesiące po pokazaniu pierwszego trailera! Czyli gra musiała zacząć powstawać dużo wcześniej, niż się nam wszystkim wydawało. Napawa mnie to umiarkowanym optymizmem, co do szybkiej lokalizacji gry, jeśli ta nastąpi. Pierwsza połowa 2015 w Europie byłaby dla mnie satysfakcjonująca.

fatal frame heroine

Wśród lokacji w grze znajdą się góry (w tym szczyt Hikamiyama, określany jako Góra Śmierci), las, stare japońskie domostwa i wioski… Czyli standard dla serii jak na razie. Motywem przewodnim gry ma być płynąca woda – strumienie, rzeki, itp. I topielce, jak się domyślam.

fatal frame forest

Tak jak się wszyscy domyślali, GamePad będzie służył jako aparat do robienia zdjęć duchom. Co ciekawe, tym razem bohaterka ma mieć możliwość przywracania światu ludzi, którzy zostali porwani do świata duchów.

fatal frame dolls

Producenci, Tecmo-Koei, zarzekają się, że jest to największa produkcja w historii serii. Liczę, że oznacza to, że nie opłaca im się jej wydawać jedynie w Japonii. Więcej screenów z gry znajdziecie tutaj. I jak Wasze wrażenia? Będą z tego dzieci? 😉

One thought on “Fatal Frame 5 na zwiastunie

  1. Zapowiada się ciekawie, bibliotek przyszłych gier na Wii U zaczyna mnie przekonywać do zakupu konsoli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>