Dlaczego Final Fantasy 15 wygląda jak…

Xenoblade Chronicles X na Wii U? Jak tylko zobaczyłem screeny z Final Fantasy 15, pomyślałem, że już ten artstyle gdzieś widziałem. Jasne, design postaci zdecydowanie inny, jakość assetów pomijam, ale cała reszta już bardziej niż podobna. Sami zresztą zobaczcie i porównajcie.

final fantasy 15 xeno 3

xeno final fantasy 4

final fantasy 15 xeno 1

xenoblade chronicles final fantasy 15 3

final fantasy xeno 4

xeno final fantasy 1

final fantasy xeno 5

xeno final fantasy 5

No i jeszcze w ruchu:

final gif

xeno gif

 

I jak, która ładniejsza? 😉

 

PS. Jakość screenów różna, gdyż część była łapana ze streamów.

 

3 thoughts on “Dlaczego Final Fantasy 15 wygląda jak…

 1. Na pewno na Wii U nie ma co liczyć na taką jakość tekstur i zagęszczenie poligonów co na PS4, ale już teraz widać, że design Xenoblade X to istne cudo, przy którym ten z FFXV wygląda po prostu wtórnie.

 2. Pokazanie najpierw wielgaśnych i trawiastych przestrzeni ‚robi sens’, bo open world = hype, ale wydaje mi się, że na tych otwartych terenach podobieństwo FXV i XBX się skończy.

  Final Fantasy is gonna Final Fantasy, tzn. będą bishoneny, bahamuty, chocobosy i moogle, więc mimo cadillaców i dinozaurów (pun intended) gra wygląda bardzo bezpiecznie.

  Najświeższy trailer Xenoblade z kolei to spore WTF, bo ostatnie czego się spodziewałem w tej grze to domki z basenami O.o

  • Wiesz, nie do końca chodziło mi o to, że gry będą podobne. Wiem, że raczej nie. Xenoblade to będzie hyper-open world, milion subquestów, budowania bazy, itd. Final Fantasy zapowiada się na action-rpg bardziej.

   Chodziło mi o podobieństwa artstyle’u i kolorystyki. Takie uderzające. Ja, i widzę że nie tylko ja, widząc pierwsze screeny z FF15 myślałem, że patrzę na Xeno. Oglądanie trailerów rozwiewa to wrażenie, bo widać już więcej różnic w gameplayu oraz stylówie postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>