Good Cop Bad Cop

Firma Revolution Software na swoim koncie ma niezłe hity (czego doskonałym przykładem są obydwie części wyśmienitej przygodówki Broken Sword), jak i produkty słabe (In Cold Blood, który mimo iż zapowiadał się rewelacyjnie, okazał się jedną wielką pomyłką) oraz średnie (Droga Do ElDorado). W chwili obecnej w Revolution Software trwają zaostrzone pracę nad ciekawym tytułem Good Cop Bad Cop, który umiejętnie ma w sobie łączyć elementy gier akcji oraz przygodowych.

Gra rozpoczyna się, gdy Ben Kellman – zasłużony i wzorowy gliniarz – odkrywa pierwsze poszlaki w sprawie morderstwa jego ojca przeszło 25 lat temu. Nietrudno się domyślić, że w Bena wcielimy się właśnie my i podążając przez dziesiątki lokacji, będziemy musieli rozwikłać zagadkę tajemniczej zbrodnii, wymierzając sprawiedliwość.

Good Cop Bad Cop według zapewnień twórców ma być bardzo grą bardzo dynamiczną. Czerpie inspirację z klasycznych amerykańskich filmów akcji (m.in. „Szklana Pułapka” czy „Zabójcza Broń”), w związku z czym będziemy mogli uczestniczyć w strzelaninach, pościgach, włamaniach czy aresztowaniach. Brudny świat gry przepełniony zbrodnią, korupcją i mafijnymi porachunkami, dopracowany do perfekcji ma tworzyć specyficzny klimat. Rozwiązując zawiłe zagadki i intrygi, krok po kroku będziemy zbliżać się do głównego przeciwnika, który jest zabójcą naszego ojca i być może na sumieniu ma wiele innych zbrodni. W sumie czeka nas zlikwidowanie 15 typów przeciwnika, który cechuje się niezrównaną inteligencją, objawiająca się pod postacią przemyślanych ataków.

Oprawa wizualna gry obfitować będzie w najnowsze rozwiązania kart graficznych. Przepięknie renderowane lokacje z zaawansowanym oświetleniem, wybuchy i mnogość efektów specjalnych powinny każdego bez wyjątków zadowolić. Jako iż gra utrzymana jest w perspektywie trzeciej osoby, wiele starań dołożono do poprawnej pracy kamer, co wyszło podobno bez zarzutów.

Good Cop Bad Cop jest pierwszą tego typu grą ze studia Revolution Software. Ma zawierać wiele wartkiej akcji, co stanowi nie lada wyzwanie dla producentów, którzy doświadczenie zdobyli tworząc gry przygodowe. Miejmy nadzieję, że tytuł ten zostanie dopracowany do najmniejszych szczegółów, stanie się miodny i przyciągnie do siebie wielu graczy.