W zeszłym tygodniu informowałem na fejsbukowym profilu Bloga (o) Nintendo o niezwykłej promocji, jaką Nintendo of Europe szykuje z okazji premiery Mario Kart 8. Każdy, kto do końca lipca kupi wspomniany tytuł, bez większego wysiłku może otrzymać drugą grę za darmo. Jak to zrobić?

Krok pierwszy to oczywiście kupić Mario Kart 8 na Wii U. Musicie również posiadać konto Club Nintendo. Na szczęście jego założenie to nie problem nawet jeśli mieszkacie w Polsce i możecie to zrobić tutaj. Najlepiej zarejestrować się na Wielką Brytanię albo Niemcy, zależnie od preferencji językowych. Konto CN potrzebne jest do zarejestrowania zakupionej gry. Promocja obejmuje zarówno cyfrowe jak i sklepowe kopie Mario Kart 8, ale żeby zarejestrować cyfrową grę, Wasze Nintendo ID na konsoli musi być wcześniej podpięte do Clubu Nintendo. A żeby to zrobić, wszystkie regiony (konsoli, profilu i konta klubowego) muszą się zgadzać, więc rodakom tej opcji nie polecam.

Dużo wygodniej będzie Wam kupić zwykłą, pudełkową wersję gry. W środku znajdziecie czerwoną ulotkę ze zdrapką, pod którą znajduje się unikalny kod, który trzeba zarejestrować na stronie Club Nintendo w swoim profilu. Po rejestracji produktu będziecie mogli wybrać, który z ośmiu oferowanych tytułów sobie życzycie. Wybór niczego sobie, praktycznie same dobre exclusive’y:

Tutaj właściwie Wasz udział się kończy. Nintendo wyśle kod na cyfrową wersję wybranej przez Was gry na podany podczas rejestracji w CN adres mailowy. Żeby dostać grę na Wii U za darmo, ów kod będziecie musieli jeszcze wpisać w eShopie z poziomu konsoli. I voila! Bądźcie jednak gotowi, że nie dostaniecie gry od razu po rejestracji Mario Karta. Nintendo powinno poinformować z wyprzedzeniem, kiedy rozpocznie rozsyłanie kodów.

W skrócie – jak dostać grę za friko:

1. Zakładacie, jeśli jeszcze nie macie, konto Club Nintendo tutaj.

2. Kupujecie Mario Kart 8 na Wii U, dla pewności nówkę pudełkową.

3. Rejestrujecie grę unikalnym kodem w swoim koncie CN.

4. Wybieracie grę, którą chcecie dostać.

5. Czekacie na maila od Nintendo z kodem na grę.

6. Wpisujecie kod w eShopie na Wii U i ściągacie grę

Tak między nami, który tytuł zamierzacie zgarnąć? Ja waham się pomiędzy The Wonderful 101 do gry solo a Wii Party U do kanapowego multi i pomysłowych zastosowań GamePada…