Intelligent Systems przeniosło się do własnego budynku! Od jakiegoś czasu było już słychać, że Nintendo zatrudnia na potęgę i rozbudowuje swoje zespoły. Między innymi Retro Studios przeniosło się do większej siedziby, zaś Monolith Soft utworzyło drugi team. Teraz mamy kolejny taki przypadek. Zobaczcie sami.

Do tej pory Intelligent Systems znajdowali się wraz z innymi oddziałami Nintendo w budynku Kyoto Research Institute. Teraz przenieśli się do tego oto nowiutkiego gmachu!

Intelligent Systems to first-party developer należący do Nintendo, autor niezliczonych gier spod szyldu japońskiej firmy. Szczególnie znani są z kolejnych części dwóch popularnych serii: Paper Mario i Fire Emblem. Szczególnie FE bliskie jest memu sercu, co mogliście wywnioskować z czasu, jaki spędziłem z Fire Emblem: Awakening na 3DS. Wg Wikipedii IS zatrudniają 130 osób (stan na październik 2013), ale można spokojnie założyć, że liczba ta stale wzrasta. Intensywne zatrudnianie u Nintendo wynikać ma przede wszystkim z wkroczeniem firmy w erę HD, a także połączeniem produkcji gier na konsole stacjonarne i handheldy.o wynikać ma przede wszystkim z wkroczeniem firmy w erę HD, a także połączeniem produkcji gier na konsole stacjonarne i handheldy.