Jak wykorzystać wolny czas ?

Jeśli najbliższe dni będą dla nieco „luźniejsze” możemy wykorzystać to na różne sposoby.
Rzadko zdarza się tak, że mamy kilka dni wolnego pod rząd – najczęściej każdy z nas pracuje minimum od poniedziałku do piątku, a gdy wracamy z pracy to mało kiedy chce się nam cokolwiek więcej robić. Jeśli jednak kilka najbliższych dni będzie nieco bardziej luźnych możemy zaplanować efektywne wykorzystanie wolnego czasu.
Przede wszystkim gdy zdajemy sobie sprawę z tego, że z różnych powodów będziemy mieli kilka dni wolnego wykorzystajmy ten fakt optymalnie. Sporządźmy listę rzeczy do zrobienia (koniecznie) oraz takich, które chcemy zrobić (niekoniecznie) i ułóżmy je na liście według priorytetu.
Możemy postanowić nieco się odrobić z zaległościami – posprzątajmy dom, przyrządźmy potrawy na kilka dni, umyjmy okna, skośmy trawę czy wreszcie umyjmy samochód (na pewno w życiu każdego z nas jest wiele rzeczy, które można zrobić). Następnie wypiszmy sobie również kilka rzeczy, które chcemy zrobić dla siebie samego (odpocząć, iść do kina, zaprosić dziewczynę na kolację). Nie tylko obowiązkami człowiek żyje, a wolny czas trzeba wykorzystywać racjonalnie, przeznaczając jego pewną część na obowiązki, które trzeba nadgonić, a pewną dozę pozostawić na przyjemności dla siebie. Pozwoli to zachować równowagę, która w życiu każdego człowieka jest niezbędna. Jeśli na co dzień spędzamy bardzo dużo czasu w pracy, to postarajmy się zagospodarować wolny czas, tak by jego lwią część stanowił odpoczynek i relaks, który jest wymagany przez organizm tak by dobrze napełnić baterie i zregenerować mózg i mięśnie do dalszej pracy.