kompostownia-ziemia-polska-1Wiele władz miejskich ma poważny kłopot z właściwą utylizacją odpadów komunalnych. Największy problem sprawia odpowiednie przetwarzanie odpadów biodegradowalnych, a za niewłaściwą ich utylizację grożą wysokie kary. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wytwarzanie z takich odpadów nawozów organicznych.
Jedną z firm które się tym zajmują jest kompostownia ziemia polska, potężny i prężny zakład, który dostarcza na rynek wiele typów nawozów organicznych. Bardzo skutecznie poprawiają one jakość gleby, wszystkie jej właściwości konieczne do prawidłowego i zdrowego wzrostu roślin.
Nawozy wytwarzane z użyciem nowoczesnych technologii, które stosuje kompostownia ziemia polska, mogą być z powodzeniem stosowane do wielu popularnych upraw, w tym różnych gatunków zbóż, rzepaku i kukurydzy. Zwiększają one poziom substancji organicznych w glebie, skutecznie poprawiając jej właściwą strukturę i nawodnienie. Wpływają też na tzw. aktywność biologiczną gleby, co przekłada się na odczuwalny wzrost plonów z hektara.