Już dziś o północy z 1 na 2 kwietnia będziemy mogli obejrzeć kolejną prezentację gier z cyklu Nintendo Direct. Po przesunięciu Zeldy Wii U na przyszły rok, fani z pewnością czekają na jakieś zadośćuczynienie. Jak nigdy, tym razem pojawiły się wiarygodne plotki na temat zawartości dzisiejszego Direkta. Przeczytajcie sami…

Bardzo chętnie informuję o wszelkich plotkach na profilu społecznościowym Bloga, ale raczej nie poświęcam im osobnych wpisów. No, może czasem sam się bawię we wróżenie z fusów. Dlaczego więc tym razem rozpisuję się o plotkach, choć za kilka(naście) godzin wszystko się wyjaśni? Ponieważ jak nigdy przecieki brzmią bardzo prawdopodobnie. Rozprawię się z nimi po kolei oceniając stopień prawdopodobieństwa.

Iwata przeprasza za opóźnienie Zeldy i zapowiada Paper Mario w to miejsce (80%)

To, że Iwata przeprosi za wtopę z nową Zeldę jest więcej niż pewne. I jestem przekonany, że jakiś inny tytuł wskoczy na jej miejsce. Mogłoby to być nowe Animal Crossing wykorzystujące amiibo, ale również dobrze może to być Paper Mario, o którym plotki krążyły już w zeszłym roku. I które rozpowszechniałem na fejsie, choć jak na razie nic z tego się nie sprawdziło. Może tym razem.

Pokemon Rumble World na Wii U i 3DS (100%)

Pewniak jak z Tesco. Tytuł gry już wypłynął z australijskich ratingów wiekowych, jego zapowiedź to kwestia czasu. A że oryginalne Pokemon Rumble na Wii U korzystało z figurek zanim amiibo stały się rzeczywistością, to logicznym krokiem jest wypuścić update. Podobno już 17. kwietnia.

Cross-buy w Virtual Console (90%)

Przynajmniej w ograniczonym zakresie. Gry ze SNESa mają trafić na 3DS, a te z Game Boya i Game Boya Color na Wii U. I wystarczy je kupić raz, by grać wszędzie. Nintendo już zaczęło ogarniać cross-buya z Mario vs Donkey Kong, więc ten ruch również wydaje się logiczny i wcale nie niemożliwy do spełnienia.

eShop w wersji przeglądarkowej (60%)

Podobno współpraca Nintendo z DeNA ma się dobrze i nie dotyczy wyłącznie komórek. Właśnie ta firma miała pomóc N stworzyć wersję eShop na przeglądarki, dzięki czemu kupimy gry z PeCeta, smartfona i niemal każdego innego urządzenia. Jeśli konsola jest w stanie czuwania, może nawet sama zacznie ściągać. Na pewno taka usługa by się przydała, skoro taki Miiverse na pececie jest dostępny. Nie wiem na pewno jednak, czy już w kwietniu.

Cyfrowe pre-ordery z 10% upustem (90%)

Na pierwszy rzut oka brzmi zbyt pięknie, żeby było prawdziwie, ale potem sobie przypominasz, jakie ceny gry mają w eShopie. A tak serio, to jest bardzo prawdopodobna zagrywka, ponieważ w zeszłym roku Iwata bardzo szeroko wypowiadał się na konieczności wprowadzenia systemów lojalnościowych, które będą promować najwierniejszych klientów firmy. Przykładem właśnie miały być zniżki. Czas, by to gadanie Iwaty przybrało jakąś konkretniejszą formę.

Aplikacja Galerii Amiibo (75%)

Nie to, żeby mi na tym zależało, ale stworzenie takiej galerii trochę na modłę Smasha, a trochę na Animal Crossing Plaza, nie powinno być żadnych problemem. A amiibo przecież sprzedaje się więcej niż dobrze.

Gry z N64 w 720p za 10 ojro (55%)

To pierwszy fragment plotki, przy którym musiałem się na chwilę zatrzymać. Uspokoiło mnie jednak to, że wg źródła nie chodzi o wszystkie gry, a tylko o wybrane tytuły, przynajmniej w pierwszym rzucie: Super Mario 64, Zelda: Ocarina of Time, Kirby 64, Super Smash Bros. oraz 1080 Snowboarding. Mają mieć sterowanie przystosowane do GamePada i innych kontrolerów oraz, w odróżnieniu od niedawnej serii klasyków z Wii, zostać podniesione do rozdzielczości HD (720p). Pożyjemy, zobaczymy.

Europejskie daty premier (99%)

Według owego tajemniczego źródła drugie DLC do Mario Kart 8 ukaże się 7 maja i wprowadzi m.in. opcję multi dla 2 osób, gdzie jedna z osób gra tylko na GamePadzie. Puzzle & Dragons Z: Super Mario Bros. Edition pojawi się u nas następnego dnia, czyli 8 maja. Yoshi’s Woolly World z kolei pojawi się pod koniec czerwca. Wszystkie te daty są zgodne z wyciekiem, który prezentowałem wam na Facebook’u parę dobrych dni temu.

Lokalizacja Fatal Frame 5 (50%)

Bardzo bym tego chciał. Pojawiały się plotki, że rzeczywiście się tak stanie, ale od dłuższego czasu nic się w tej kwestii nie działo. Może właśnie jutrzejszy Nintendo Direct to zmieni?

Kolejne klasyki z Wii (66,6%)

Według plotki następne gry z Wii w kolejce do pojawienia się w eShopie to Pandora’s Tower (2. kwietnia), Sin & Punishment: Successor of the Skies (23. kwietnia) oraz, uwaga uwaga, The Legend of Zelda: Skyward Sword (14. maja). Dwie pierwsze to pewniaki, bo już pojawiły się w Japonii, za to trzecia pozycja to wielka niewiadoma i test prawdziwości artykułu.

Star Fox: Horizon by… Platinium Games (25%)

Największe uderzenie tego Direkta. Rzekomo. Być może autor pozbierał wszystkie znane i prawdopodobne fakty, żeby wśród nich przemycić tę wyssaną z palca informację. Żeby była jasność, nie mam nic do podtytułu. Ale wątpię, by studiem, które podjęło się wespół z Nintendo trudu pracy nad nowym Star Foxem, było właśnie Platinium Games. Wiem, że mają z N dość dobre stosunki, ale niedawno skończyli Bayonettę, robią w pocie czoła Scalebound na Xbox One, więc są dość zarobieni. A Nintendo sprawiało na E3 wrażenie, jakby w desperacji poszukiwali kogoś z mocą przerobową, aby dokończył i wypuścił Star Foxa jeszcze w tym roku. Pomijam już fakt, że Star Fox wydaje mi się marką mało do Platinium Games pasującą…

Inne drobne informacje

Dzisiejszy Nintendo Direct ma przekazać jeszcze sporo innych informacji, których jednak nie będę już rozbijać na czynniki pierwsze. Jedne z nich przemawiają na korzyść plotki, jak choćby informacja o wykorzystaniu amiibo przez nadchodzące Splatoon. Mówi się o tym do dawna, były też przecieki ze sklepów. Inne detale wydają się być sprzeczne z obowiązującą wiedzą, jak choćby premiera pierwszych gier z serii Yokai Watch w Europie jeszcze w tym roku. Wcześniej Level-5 dawało do zrozumienia, że nastąpi to na zachodzie dopiero w 2016. Chyba, że przez ‚zachód’ mieli na myśli Stany.

Wszystkie przecieki odnośnie kwietniowego Nintendo Direct możecie znaleźć tutaj. Nawet jeśli źródło się myli i powyższe zapowiedzi zostały wyssane z palca, część z nich jest na tyle prawdopodobna, że ciekawie będzie zobaczyć, ile z nich okaże się prawdą. Taka zabawa w bingo. Mam nadzieję, że przynajmniej te zaznaczone na zielono zobaczymy w akcji już za parę godzin. Choć ściskam mocno kciuki także za lokalizację Fatal Frame 5. Europejski stream będziecie mogli zobaczyć m.in. na Twitchu lub stronie Nintendo of Europie. Miłego oglądania!