Rynek artykułów dla dzieci jest coraz szerszy. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych artykułów. Różnorodne, kolorowe zabawki zachęcają do zakupu kusząc atrakcyjnym kształtem i wyglądem. Podobnie inne akcesoria, mające coraz to nowe zastosowanie potrafią nabawić przeciętnego rodzica w zawrót głowy. Leżaczki dla niemowląt powstały jako ulepszona wersja fotelika samochodowego. Zazwyczaj wykonany jest z lżejszych materiałów oraz ma bardziej solidną konstrukcję. Wykorzystać go można także w domowych warunkach.

Leżaczki dla niemowląt sprawdzają się szczególnie u najmłodszych niemowląt, które swą ruchliwością i wagą ciała nie są w stanie przeciążyć siedziska.

Wybierając leżaczki dla niemowląt zwróćmy głównie uwagę na posiadanie trzypunktowych pasów bezpieczeństwa, które zapewnią nam spokój i kontrolę nad niemowlęciem. Przypięte do pałąku zabawki pozwolą dziecku na przyjemną zabawę kolorowymi, miękkimi elementami a przyjemne melodyjki umilą niewątpliwie długą podróż samochodem. Wadą leżaczka jest niewątpliwie brak możliwości poruszania się przez bobasa i pełnego rozprostowania ciałka, w związku z czym doskonale sprawdza się on jako chwilowe zajęcie a nie miejsce do zabaw. Zabawki choć zajmą uwagę dziecka, szczególnie dla starszego nie będą wciąż taką samą atrakcją. Warto zatem zakupić leżaczek w zastępstwie fotelika samochodowego, jako wygodniejszą i bardziej uprzyjemniającą formę podróży dla niemowlęcia. Dla rodzica wygodą jest odpinany pokrowiec, który można prać w pralce a także możliwość regulacji oparcia leżaczka.