Czas na rozwiązanie naszej zabawy w odgadnięcie liczby tytułów premierowych Nintendo Switch w Europie. Muszę przyznać, że spodziewałem się zupełnie innej liczby gier na start.

Moje wrażenie na gorąco z pokazu Nintendo Switch mogliście przeczytać na Facebooku i Twitterze. O ile wstaliście przed świtem Na spokojną analizę przyjdzie zaś jeszcze czas. Ale już teraz możemy rozwiązać minikonkurs. Przypomnijmy zasady:

1. WYŻEJ WIDOCZNY ZESTAW UPOMINKÓW ZGARNIE OSOBA, KTÓRA JAKO PIERWSZA W KOMENTARZU ODGADNIE PRAWIDŁOWĄ LICZBĘ GIER PUDEŁKOWYCH, JAKIE ZOSTANĄ ZAPOWIEDZIANE 13 STYCZNIA JAKO TYTUŁY STARTOWE NA NINTENDO SWITCH W EUROPIE.

2. KOMENTARZE NALEŻY WPISYWAĆ POD TYM POSTEM, A TERMIN KOMENTOWANIA UPŁYWA 13 STYCZNIA O 3:00 (TRZECIA W NOCY).

3. JEDNA OSOBA – JEDEN GŁOS. JEŚLI KTOŚ SKOMENTUJE WIĘCEJ RAZY, LICZY SIĘ PIERWSZY WPIS.

4. MINIKONKURS ZOSTANIE ROZSTRZYGNIĘTY NA PODSTAWIE OFICJALNYCH INFORMACJI PRASOWYCH NINTENDO OF EUROPE ZGODNIE ZE STANEM FAKTYCZNYM NA DZIEŃ 14 STYCZNIA 2017. PÓŹNIEJSZE ZMIANY W KALENDARZU WYDAWNICZYM NIE MAJĄ WPŁYWU NA ROZSTRZYGNIĘCIE.

5. W PRZYPADKU BRAKU TRAFNEJ ODPOWIEDZI LICZY SIĘ WYNIK NAJBLIŻSZY POPRAWNEMU, A PIERWSZEŃSTWO MA ODPOWIEDŹ WYŻSZA (NP. JEŚLI LICZBA GIER TO 5, A PADŁY ODPOWIEDZI 4 I 6, WYGRYWA 6).

6. NAGRODA ZOSTANIE WYSŁANA POCZTĄ NA MÓJ KOSZT (NA TERENIE POLSKI). WARUNKIEM OTRZYMANIA NAGRODY JEST PODANIE PRZEZ ZWYCIĘZCĘ ADRESU KORESPONDENCYJNEGO.

Jaka jest poprawna odpowiedź? Niestety nie możemy posiłkować się oficjalną informacją prasową, ponieważ jest ona uboga nie tylko w gry w third-party, ale też w dokładne daty. Dlatego zdecydowałem, że punktem odniesienia będzie infografika opublikowała w oficjalnych kanałach social media Nintendo of Europe. Poniżej:

Jak widać, poprawna odpowiedź brzmi 5. Słownie: PIĘĆ. Mało, nie? Przypomina mi to premierę GameCube’a z trzema grami na krzyż – na szczęście u nas w Europie było lepiej, bo to były jeszcze czasy, kiedy sprzęt trafiał do nas kilka dobrych miesięcy po japońskiej premierze. Ale przejdźmy do konkretów. Nikt nie był takim pesymistą i nie wytypował pięciu gier, ale najbliżej był Czytelnik o pseudonimie Kielich. Gratuluję
Proszę o kontakt w celu dogadania szczegółów przesłania nagrody.

PS. W komentarzach wolno wyrażać opinie na temat liczby gier startowych na Nintendo Switch.