Lego lego legoland

Przeróżne budowle z kloców lego, autorskie projekty, zrealizowane i pokazane publicznie mają swoje miejsce także i u nas w Polsce. Mało kto zdaje sobie sprawę, że Muzeum Lego Karpacz ma jako jedną ze swoich atrakcji. Muzeum Budowy z klocków Lego jest inicjatywą prywatną, powstałą w 1970 roku, stworzoną przez pasjonatów klocków lego.
Dzisiaj klocki lego to ogromne możliwości, które coraz bardziej otwierają nowe drogi i dają nowe perspektywy w budowaniu i kreowaniu coraz to nowych projektów.
Całe muzeum znajduje się na dwóch kondygnacjach, w dziewięciu pokojach, które zawierają tematyczne makiety i budowle. Wiele elementów ruchomych pozwala osobom odwiedzającym zabawić się, czyli zawsze można uruchomić koparkę, pociąg czy wystartować jakiś pojazd kosmiczny. Zabawa we wspomnianym muzeum jest bardzo ważna, a co za tym idzie mogą tam bawić się nie tylko dzieci, ale i ich opiekunowie.
Wychodząc z muzeum można zaopatrzyć się w klocki lego i kontynuować zabawę w domu. Muzeum Lego Karpacz to bardzo popularne miejsce.