Serwis Gamasutra zamieścił bardzo ciekawy wywiad z zespołem Next Level Games – kanadyjskim studiem developerskim, które od ponad dekady współpracuje ściśle z Nintendo przy największych seriach tej drugiej. Niewiele osób wie, że to właśnie Kanadyjczycy odpowiadają m.in. za takie hity jak Punch Out!! (Wii) i zeszłoroczne Luigi’s Mansion 2 (3DS).

Wywiad traktuje między innymi o tym, jak ścisła jest współpraca z Nintendo. Szczególnie interesujący wydaje się poniższy cytat:

WE HAVE WORKED WITH A LOT OF OTHER COMPANIES BEFORE, AND WE’RE SUPER HAPPY WITH OUR RELATIONSHIP WITH NINTENDO. THERE’S NO REASON TO LOOK ANYWHERE ELSE. THEY KEEP GIVING US BETTER AND BETTER IP TO WORK WITH, AND AS LONG AS WE DO OUR JOB AND MAKE GOOD GAMES FOR THEM THERE’S NO REASON FOR US TO VENTURE OUT.

Po pierwsze oznacza to, że firma obecnie nie współpracuje z nikim innym i skupia się na grach dla Nintendo, co dla nas jest oczywiście świetną wiadomością. Wcześniej bowiem Next Level Games trzaskali w przerwach między nintendowymi gry na licencji albo konwersje gier multiplatformowych. Teraz koniec z chałturami, przynajmniej na razie. Druga interesująca rzecz, to fragment o „coraz ciekawszych IP od Nintendo” – może to dotyczyć już wydanych pozycji, a może równie dobrze być zajawką ich kolejnej produkcji. Może Metroid na 3DSa, skoro Retro zajęte jest Donkeyem? Osobiście jednak chciałbym, żeby NLG zajęli się kolejną grą z serii Luigi’s Mansion, tym razem na Wii U. Niestety, jak możecie przeczytać w wywiadzie, zespół liczy zaledwie 70 osób, co czyni bardziej prawdopodobnym, że pozostaną przy 3DS’ie. Chyba, że podzielą się robotą z wewnętrznym oddziałem N, co zawsze jest opcją.

Cały wywiad możecie przeczytać tutaj.