Nareszcie! Pierwszy w historii niniejszego bloga Nintendo Direct już jutro (czwartek 13/02)! I to nie byle jaki, gdyż obejmujący gry zmierzające i na 3DS, i na Wii U do końca wiosny włącznie. UPDATE!

Dobrą wiadomością jest, że będzie mowa o obu konsolach. Jeszcze lepszą, że będzie to Nintendo Direct globalny – oznacza to, że zobaczymy coś więcej niż daty premiery lokalizacji. Zaś informacją o niejasnym znaczeniu jest godzina: 23:00 czasu polskiego. Zazwyczaj Nintendo Direct startował popołudniami naszego czasu. Taka zmiana oznacza dopasowanie do wersji amerykańskiej lub japońskiej. Może to nic nie znaczyć, a może wskazywać, że Nintendo Direct będzie zawierał jakąś niespodziankę.

Co obstawiacie? Wydaje się, że pewniakiem jest Mario Kart 8, które już wcześniej zostało potwierdzone na maj. Ale liczę na więcej niż jedną grę na Wii U. Enigmatyczny jest dla mnie także line-up 3DS’a poza marcem.

To jutro oglądamy
All aboard the hype train!

UPDATE:

Wygląda na to, że dzisiejszy wieczorny Nintendo Direct będzie trwał aż 41 minut! To więcej nie tylko niż przeciętny Direct (ok. 25 minut), ale mniej więcej tyle, co ich prezentacja na E3 w zeszłym roku. Można w tym czasie pokazać naprawdę mnóstwo materiałów. Sęk w tym, że ma być o grach tylko do końca wiosny, więc na prawdziwe mega-tony trudno liczyć. Czyżby więc czekał nas 10-minutowy gameplay z Tropical Freeze i filmowa kompilacja indie-gier zmierzających na Wii U?