Uwaga! Już w ten wtorek (09.04) kolejny Nintendo Direct. Dokładnie o północy, z wtorku na środę. Tematem wiodącym będzie Super Smash Bros. Wii U/3DS, ale możemy spodziewać się nieco więcej.

Nintendo Direct wystartuje we wtorek o 23 czasu brytyjskiego, czyli u nas równo o północy. To już drugi w historii Bloga. Tematem przewodnim będzie druga obok Mario Kart 8 największa gra N w tym roku, czyli Super Smash Bros. na Wii U i 3DS. Direct jest międzynarodowy. Czego w związku z tym możemy się spodziewać? Poza toną gameplayu i szczegółów nt. mechaniki, oczywiście. Moim zdaniem przynajmniej dwóch z trzech poniższych rzeczy:

1. Daty premiery. Dokładnej dla wersji na Wii U (lato, wczesna jesień) i ogólnej dla 3DSa (koniec roku). W ten sposób N upiecze dwie pieczenie przy jednym ogniu i zabije dwa ptaki jednym kamieniem. Wii U dostanie grę jako pierwsze, co powinno poprawić nieco sprzedaż. Premiera drugiej wersji po kilku miesiącach pozwoli raz, że podtrzymać zainteresowanie grą przez dłuższy czas (być może nawet hajpując pośrednio siedzące na półkach gry na Wii U), a dwa, że zapewni 3DSowi system-seller na święta.

2. Oficjalne tytuły. Nintendo w końcu powinno ogłosić, jak ostatecznie gry będą się nazywać. Możliwe, że pozostaną obecne propozycje z nazwami platform. Ale nie wykluczam, że N zaproponuje jakieś obrazowe podtytuły, sugerujące wprost, że obie części się różnią (planszami, itp.) i warto mieć obie.

3. Nowa ekskluzywna postać. Ekskluzywna w sensie, że pojawi się w serii po raz pierwszy. Może się okazać, że będzie to postać 3rd party, choć przy obecnej trudnej sytuacji N nie jestem przekonany, czy znaleźli chętnych. Możliwe, że po prostu wyciągną z kapelusze jakieś zapomniane IP. Albo Non Specific Action Figure.

Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że usłyszymy także o innych grach zmierzających na Wii U/3DS. Prawdopodobnie krótko, ale lepsze toniż nic. Spodziewać należy się dat dla tytułów, w które zagramy latem. Obstawiam Hyrule Warriors na Wii U oraz Tomodachi Collection na 3DS. A Wy?