Nintendo Direct Super Smash – wtorek 09.04 późnym wieczorem

Uwaga! Już w ten wtorek (09.04) kolejny Nintendo Direct. Dokładnie o północy, z wtorku na środę. Tematem wiodącym będzie Super Smash Bros. Wii U/3DS, ale możemy spodziewać się nieco więcej.

Nintendo Direct wystartuje we wtorek o 23 czasu brytyjskiego, czyli u nas równo o północy. To już drugi w historii Bloga. Tematem przewodnim będzie druga obok Mario Kart 8 największa gra N w tym roku, czyli Super Smash Bros. na Wii U i 3DS. Direct jest międzynarodowy. Czego w związku z tym możemy się spodziewać? Poza toną gameplayu i szczegółów nt. mechaniki, oczywiście. Moim zdaniem przynajmniej dwóch z trzech poniższych rzeczy:

super smash

1. Daty premiery. Dokładnej dla wersji na Wii U (lato, wczesna jesień) i ogólnej dla 3DSa (koniec roku). W ten sposób N upiecze dwie pieczenie przy jednym ogniu i zabije dwa ptaki jednym kamieniem. Wii U dostanie grę jako pierwsze, co powinno poprawić nieco sprzedaż. Premiera drugiej wersji po kilku miesiącach pozwoli raz, że podtrzymać zainteresowanie grą przez dłuższy czas (być może nawet hajpując pośrednio siedzące na półkach gry na Wii U), a dwa, że zapewni 3DSowi system-seller na święta.

2. Oficjalne tytuły. Nintendo w końcu powinno ogłosić, jak ostatecznie gry będą się nazywać. Możliwe, że pozostaną obecne propozycje z nazwami platform. Ale nie wykluczam, że N zaproponuje jakieś obrazowe podtytuły, sugerujące wprost, że obie części się różnią (planszami, itp.) i warto mieć obie.

3. Nowa ekskluzywna postać. Ekskluzywna w sensie, że pojawi się w serii po raz pierwszy. Może się okazać, że będzie to postać 3rd party, choć przy obecnej trudnej sytuacji N nie jestem przekonany, czy znaleźli chętnych. Możliwe, że po prostu wyciągną z kapelusze jakieś zapomniane IP. Albo Non Specific Action Figure.

super smash action figure

Dobra wiadomość jest jeszcze taka, że usłyszymy także o innych grach zmierzających na Wii U/3DS. Prawdopodobnie krótko, ale lepsze toniż nic. Spodziewać należy się dat dla tytułów, w które zagramy latem. Obstawiam Hyrule Warriors na Wii U oraz Tomodachi Collection na 3DS. A Wy?

super smash tomodachi

 

13 thoughts on “Nintendo Direct Super Smash – wtorek 09.04 późnym wieczorem

 1. Też się dołączam do pytania bo nigdy nie oglądałem. Macie jakieś przecieki?

 2. Directy są streamowane przez youtube (USA) i UStream (Europa). Odnośniki do nagrań będą między innymi na oficjalnych stronach Nintendo.

 3. Na Wii U chyba można oglądać na żywo, ale nie polecam – będzie zrywać jeszcze bardziej niż normalnie. Na 3DSie chyba można obejrzeć po fakcie. Na kompie jest tak, jak mówi Mnichu.

  Za oglądanie puzzli chyba nie, ale Tawot twierdzi, że dobrze mieć spotpassa włączonego w trakcie Direkta :) Choć dawno nic nie dawali.

 4. Przyjmując taką datę premiery do głowy przychodzi mi jedno pytanie. Jaką grę na święta dostanie Wii U?

   • Mój wewnętrzny, głeboko i niejednokrotnie rozczarowany fanboj chciałby w to wierzyć. 😉 Realistyczne wydają się być MP i Yoshi, no chyba, że faktycznie ZxLxA już na ukończeniu.

 5. Niech Nintendo chociaż wspomni słowem o nowym Metrodzie na WiiU lub 3DSa to mają moją kasę :)

  • Będzie jakiś wpis o Smashach, bo nie wiem czy komentować? 😉 Ale niech będzie krótko. Jestem mocno zaskoczony tym, że 3DSowe Smashe wychodzą szybciej (chociaż w wersję na Wii U na święta trafiłem 😉 ).

   Same Smashe fajnie, ale ta seria mnie jakoś mega nie jara, ja o czym innym.

   1. Smash na Wii U na święta oznacza, że Nintendo nie ma nic innego na swoją stacjonarkę na święta. Zaczynam obawiać się o E3.
   2. Smash na 3DS oznacza, że Nintendo powinno mieć coś na święta dla 3DSa (Poki Z? Remaster Zeldy?)
   3. Patrząc z perspektywy ratowania Wii U, taka decyzja wydaje się być błędna. Pogłębia tylko problem z 3DSem kanibalizującym Wii U. Jednak pytanie czy Nintendo chce ratować Wii U? Coraz bardziej obstawiam za tym, że chcą niskim kosztem utrzymać ten sprzęt do końca generacji, skupiając się jeszcze bardziej na 3DSie.

   • „Winter 2014″ = wczesny 2015. Ja nie widzę najmniejszych szans na Smash Bros. U w święta.

   • Wpisu o całym Direkcie nie będzie, ale o samej dacie premiery jeszcze chyba napiszę. O ile temat się nie przeterminuje zanim siądę do klawiatury 😉

    Co do ostatniej myśli, to myślę, że N o tym poważnie myśli, ale podejmie decyzję po wynikach MK8. Jeśli uznali/uznają, że Wii U jest przegrane, to zapowiedziane w pamiętnym Direkcie rok temu gry będą obsuwane, by wystarczały na całe kalendarze wydawnicze, co by nie musieli greenlightować nowych projektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>