Nowe Nintendo AD 2015 – felieton

Idzie nowe Nintendo. Gry na komórki, nowa konsola, dystrybucja cyfrowa pełną gębą, no i w końcu nowy prezes. Dokąd firma zmierza? Czy ze śmiercią Iwaty zmieni się nakreślony plan rozwoju?

iwata i nowy prezes

W związku z niedawnym wyborem Tatsumiego Kimishimy na nowego prezesa Nintendo, Gadżetomania.pl poprosiła mnie o napisane przekrojowego felietonu o Nintendo. Poniżej jego fragment:

W ten sposób dotarliśmy do 11. czerwca tego roku, kiedy to świat obiegła smutna informacja o śmierci Iwaty. Zanim jednak to tragiczne zdarzenie przerwało rządy Iwaty, zdążył on nakreślić plan rozwoju firmy: nowa dedykowana konsola NX, wejście na rynek smartfonów, podbój rynku Quality of Life oraz szersza obecność licencji Nintendo w popkulturze.

Ledwo co nastało interregnum, a już pojawiły się plotki, że zwłaszcza polityka inwestycji w urządzenia poprawiające jakość życia może się zmienić. Podobno zwolennikiem tego kierunku był Iwata, ale reszta zarządu miała wątpliwości.

Oliwy do ognia dolewał fakt, że o QoL dawno nic nowego nie słyszeliśmy i w tym roku już nie usłyszmy. Jednak wybór Tatsumiego Kimishimy na prezesa oznacza, że prawdopodobnie kierunek zmian zostanie zachowany.

 

W felietonie poruszam także kwestie Pokemon GO, kondycji Wii U, figurek amiibo oraz dystrybucji w Polsce. Pełny tekst znajdziecie pod tym linkiem. Zachęcam do lektury!

 

2 thoughts on “Nowe Nintendo AD 2015 – felieton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>