Nowe Pokemony – Wasze wrażenia

Hej. Na pewno nie umknęła Wam akcja z poniedziałku, kiedy to mogliście na Blogu dostać dostęp do limitowanego dema Pokemon Alpha Sapphire i Omega Ruby. Pewnie większość z Was już demo ukończyła, dlatego na fejsbukowym profilu Bloga poprosiłem Was o opinie. Oto dwie wybrane.

nowe pokemony 3

Użytkownik Joookub napisał:

Parę przemyśleń dotyczących dema nowych Pokemon Omega Ruby i Alpha Sapphire na 3ds:
Demo zostało na serio fajnie zrobione, zawarte są wszystkie elementy, których można by chcieć, a które nie byłyby spoilerami. Jest podwójna walka, walki z żołdakami, walki z dzikimi Pokemonami, łapanie Poków, Mega Ewolucja, nawet zwyczajna ewolucja, eksploracja miasta i nawet coś w stylu Pokenava na ekranie dotykowym.

Muzyka faaantastyczna. No ale to Hoenn, wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Kalos nie podobała mi się skrajna różnorodność dźwięków, a tutaj muzyka jest utrzymana w jednym stylu i jest bardzo spoko. Oczywiście demko sypnęło paroma żarcikami jak to charakterystyczne dla Pokemonów, poznajemy nowych Adminów i możemy przetransferować naszego złapanego (!) Pokemona do pełnej wersji gry jako nagroda za wyłapanie kodu i przejście dema gry.

Tutaj pojawia się jednak pytanie, czy Game Freakowi uda się zrobić najlepsze Pokemony jak dotąd?
Kilka zarzutów, które mam do R/S/E: Steven był zbyt łatwy. I to zdecydowanie. Tak jak Cynthia była cholernie trudna i nawet idąc jedną Giratiną lv90 na nią, można było przegrać. A w R/S dajemy Swamperta na lv70 i mamy całą ligę z głowy bez użycia nawet jednego Revive’a…

Czy będą nowe sidequesty? FR/LG i HG/SS nauczyły nas tego, by spodziewać się tony nowego contentu w danym regionie (Sevii Islands; Pokeathlon i Safari Zone), jednak poza Contestowym Pikaczem jeszcze niczego nowego nie poznaliśmy. A dalsze Pokemony, takie jak Platinum czy B2W2 oprócz oczywiście Battle Frontier, które jest i w Hoenn (PWT/Subway dla B2W2) miały trochę więcej do roboty niż Emerald…

No i co do X/Y, co też zauważyłem w demie: gra laguje podczas grania walk w 3D. Ciekawe, czy New 3DS jest w stanie zniwelować ściny i przyspieszyć walki do 60FPS.

Ale ogółem: HYPE! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nowe pokemony 1

Inne zdanie ma Aki:

Prosiłeś by się podzielić wrażeniami po demo to postanowiłem naskrobać to i owo.

Graficznie jest całkiem fajnie, kolorowo, ścieżka dźwiękowa też bardzo przyjemna. Sama gra działała też dość płynnie (bez 3D). Są pokemony i są nowe mega-evo. Demo można odpalić kilkanaście razy i trafić na jakieś nowe zadanie.

Niestety tu zaczynają się schody. Demo bardzo ogranicza nasze możliwości. Zadanka, które możemy wykonać, są bardzo krótkie, takie na ok 5-10 minut. Dodatkowo zwykle dzieją się też na bardzo małych mapkach, więc trudno poczuć tą „wielkość” świata jaką oferuje gra. Bardzo boli też pozamykanie wszystkich drzwi w Mossdeep (właściwie jedyne co możemy zrobić to zagadać do Stevena).

O ile sam pomysł na to by wydać demo gry jest super (na dodatek, takie które daje bonusy dla pełnej wersji gry), o tyle to demo ma jeden poważny problem: osoby niezainteresowanej lub nieznającej Pokemonów może nie przekonać do tego by kupić pełną wersję, bo pokazuje zbyt mało, w zbyt dużych wycinkach i uproszczeniach.

nowe pokemony 2

Mi również nie podobało się w demie, że dano tak niewielkie pole manewru i cały czas jesteśmy prowadzeni za rękę. No ale taka rola dema: narobić apetytu, a nie go zaspokoić. A Wam jak podobają się nowe Pokemony?

2 thoughts on “Nowe Pokemony – Wasze wrażenia

  1. Ja chyba już nasyciłem swój głód nowych Pokemonów zeszłorocznym XY, bo demko ORAS mnie w ogóle nie grzeje. Przeszedłem raz i nie mam ochoty wracać. Bolą mnie ciągłe spadki animacji i wybiórcze 3D. Miałem nadzieję, że GameFreak przy okazji remaków chociaż trochę ogarną stronę techniczną gry. Do tego dochodzi, że jeżeli miałbym wybrać najmniej udaną generację Pokemonów to bez większego zastanowienia wskazałbym RS, co dodatkowo studzi mój entuzjazm.

    Pewnie kiedyś ogram, bo to Pokemony. Pokemony zawsze dają rade ;), ale tego samego dnia, co nowe stare Poki wychodzi Persona Q, więc po demku już wiem z którym jRPGiem spędzę końcówkę jesieni.

  2. co jest nie tak z Game Freak? dlaczego nie potrafią porządnie zoptymalizować gry, tak żeby 3D działało wszędzie i nie powodowało 15-25 klatek na sekundę? nawet w 2D w czasie walk 1 na 1 zdarzają się spadki płynności, a w przypadku 2 na 2 to już norma
    no chyba że oni po prostu robią gry na nowego 3DS-a

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>