Przebywając na urlopie w Jaśle nikt nie powinien zamykać się tylko na samym miasteczku. Przepiękne są również jego okolice. Jedną z nich można poznać już podczas wyboru miejsca na noclegi. Całoroczną ofertę można poznać na stronie http://www.domkiwbeskidach.pl/noclegi-jaslo.html, gdzie domki nie znajdują się w samym Jaśle ale jego okolicach na wzgórzu. Jest to ciekawe miejsce jak i jednocześnie niedaleki miasteczku oraz doskonale skomunikowane z Jasłem

Muzeum Marii Konopnickiej
Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest niedaleka wioska Żarnowiec. To właśnie tam znajduje się jedno z ciekawszych muzeów, czyli Muzeum Marii Konopnickiej. Muzeum jest jedną z części dworku Marii Konopnickiej w którym mieszkała sama poetka z Marią Dulębianka z którą pozostawała wiele lat w dużej przyjaźni. Sam dworek pozostawał wiele lat własnością rodziny Marii Konopnickiej, jednak po latach, zaraz przed śmiercią, córka pisarki przekazała dworek wraz z parkiem państwu polskiemu na stworzenie pomnik pamięci biograficznej i w ten oto sposób mamy w Żarnowcu najprawdziwsze muzeum Marii Konopnickiej. Będąc w Jaśle aż nie wypada ominąć tak duży skarb kultury polskiej jakim nie wiele miast może się poszczycić. Jest to miejsce polecane dla wszystkich. Obiekt jest ogólnie dostępny i dopuszczony do zwiedzania. Można na chwilę przenieść się w czasy życia wielkiej pisarki – Marii Konopnickiej.

Wyjeżdżając na urlop po prostu zamów nocleg w Jaśle, ponieważ jest to serce kultury, którą się otacza z każdej strony. Dodatkowo jest to miejsce bardzo dobrze skomunikowane z najważniejszymi miejscami, więc wcale nie trzeba tam mieć samochodu. W Jaśle jak i okolicach miasteczka można poznać wiele miejsc jak i bardzo dużo przeżyć podczas historycznych wycieczek. Jednocześnie widoki otaczające miasteczko są bardzo bogate i pozostają w pamięci. Chcąc coś przeżyć, zobaczyć coś więcej niż place miast i deptaki pełne kolorowych witryn sklepowych zamów nocleg w Jaśle i wybierz się na wycieczkę po nim jak i jego okolicach na długo pozostających w pamięci.