organizacja imprez (9)Turystyka autostopowa przeżywa dziś niezwykłą popularność. Jak przygotować się do podróży autostopem i o czym warto pamiętać?

Podróżowanie tego typu daje turystom bardzo szerokie pole manewru. Nie są oni bowiem uzależnieni od trasy podróży przygotowanej przez biuro turystyczne lub operatora wycieczek. Co jednak najważniejsze, ten sposób zwiedzania świata jest niemal całkowicie darmowy. Jednakże warto pamiętać, że autostopowicz na swojej drodze może spotkać rozmaite typy kierowców. Czasami tego typu podróż może okazać się niebezpieczna. Warto przede wszystkim pamiętać o tym, by nie podróżować samemu. Szczególnie dotyczy to kobiet. Najlepiej łapać stopa w dwie osoby. Wtedy możemy bowiem czuć się znacznie bezpieczniej niż w pojedynkę.

Podróżując, warto przygotować sobie duży blok tektury z wyraźnie napisaną nazwą miejscowości, do której zmierzamy. I najważniejsze, co często umyka początkującym autostopowiczom, nie warto łapać stopa na drodze szybkiego ruchu. Może to być bardzo niebezpieczne i najpewniej skończy się to dla nas wysokim mandatem.

Pomimo pewnego ryzyka, podróż autostopem zawsze pozostaje jednak niezapomnianym przeżyciem.