Podsumowanie roku – moje statystyki 3DS’a za 2013

3dsJedną z ciekawszych funkcji konsoli Nintendo 3DS jest Activity Log, którzy dokładnie zlicza aktywność użytkownika. Aplikacja ta pozwala na sprawdzenie, w co grało się najwięcej/najczęściej w ostatnim tygodniu, miesiącu, roku. Ułatwia to bardzo wszelkiego rodzaju podsumowania i porównania, takie jak to poniżej.

Jako, że blog jest właściwie w wieku niemowlęcym, a 3DS’a posiadam od samiuśkiego dnia premiery (czyli 25 marca 2011 w przypadku Europy), pozwólcie, że w celach porównawczych zacznę od lat ubiegłych. Poniżej zestawienie sumarycznego czasu gry oraz najdłużej ogrywanych tytułów w roku 2011.

3ds_2011

Przez cały 2011 spędziłem z pachnącym wówczas nowością handheldem niecałe 120 godzin, co dawałoby marne 10 h miesięcznie, gdyby nie fakt, że 2011 obejmuje ciut ponad dziewięć miesięcy zamiast dwunastu. O marnym pierwszym roku 3DS’a świadczy jednak lista gier. Na 1. miejscu Ghost Recon: Shadow Wars, czyli tytuł premierowy. Potem remake Ocarina of Time z później wiosny, a na trzecim miejscu aplikacja sklepiku internetowego, ponieważ w drugiej połowie roku zwyczajnie było słabo. Wyszły wprawdzie dwie gry z Mario, ale w tym momencie 3DS kurzył się już na półce. I Mario 3D Land, i Mario Kart 7 ograłem, ale już w 2012 roku.

3ds_2012

Choć wspominam 2012 w kontekście 3DS’a dużo lepiej, to liczby tego nie pokazują. Mimo pełnego roku, godzin „przegranych” nawet mniej niż w 2011. Wynika to jednak prawdopodobnie, że bawiłem się grami krótszymi, jak zresztą pokazuje Top 3. Tylko Paper Mario: Sticker Star przebił barierę 20 godzin, a i to ledwo. Swoją drogą świetna gra, tylko bardzo niezrozumiana przez graczy przyzwyczajonych do poprzednich części w konwencji rpg. 2012 wygrywa w moim rankingu z rokiem poprzednim różnorodnością: w Top 3 przygodówka, horror i strzelanina na szynach, a poza zestawieniem takie perełki jak wspomniany Super Mario 3D Land, cyfrowe Crimson Shroud czy Wario Ware Inc. z GBA, otrzymane w programie Ambasador.

3ds_2013

Od razu widać, że odchodzący właśnie do przeszłości rok był dla konsoli najlepszy :) Grałem na nim ponad dwukrotnie częściej, a gdybym pokazał Wam wykres z podziałem na miesiące, to zobaczylibyście, że także bardziej regularnie. Pojawiły się wreszcie prawdziwe zjadacze czasu. 88 h w Fire Emblem: Awakening to wciąż nie koniec, ponieważ zostało mi jeszcze ostatnie DLC oraz drugie przejście gry, które rozpocząłem jakiś czas temu. Podobnie ma się sytuacja z Phoenixem, do którego jeszcze nie zakupiłem dodatkowej misji. Tuż poza Top 3, dosłownie o 7 minut, znalazło się Fire Emblem Sacred Stones (ponownie Ambasador), nieco dalej Zelda: A Link Between Worlds, więc nie był to rok trzech tytułów. A w część hitów z końcówki roku zagram dopiero niedługo.

Zachęcam do dzielenia się danymi z Activity Loga w komentarzach. Aby uzyskać zestawienie podobne do mojego, należy wybrać w menu głównym Activity Log, następnie Daily Records, gdzie w lewym górnym rogu klikając kalendarz możecie ustawić zakres podsumowania. Apka podaje więcej ciekawych danych, ale darowałem sobie już robienie im zdjęć 😉

 

One thought on “Podsumowanie roku – moje statystyki 3DS’a za 2013

  1. Te statystyki w 3DS to super sprawa. Ja sam 3DSa mam od niedawna. Do wczoraj miałem nabitych 8 kroków a dziś już mam 5437. Aż jestem ciekawy ile będę miał na koniec miesiąc :)

    Z gier na razie mam tylko Super Mario 3D Land więc nie ma się jeszcze czym chwalić ale z każdym kolejnym miesiącem będzie się to zmieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>