Czeska firma ConQuest Entertaitainment, polski dystrybutor Nintendo od 1 marca, przesłał pierwszą w swojej historii działalności w naszym kraju notkę prasową. Po angielsku. O premierze Tropical Freeze. Szczegóły w środku.

Dobra wiadomość jest taka, że w ogóle polskie media zaczynają notki prasowe dostawać. Nie taka dobra wiadomość to ta, że press release o premierze Donkey Kong Tropical Freeze nie wspomina bezpośrednio o Polsce, a to oznacza, że jeśli w ogóle gra trafi na sklepowe półki u nas, to po 1 marca, kiedy polski dystrybutor Nintendo zaczyna oficjalne swoją misję w naszym kraju. Szkoda, że w marcu akurat jest spora posucha nowych gier… Z drugiej strony, oficjalnie to wszystkie będą nowe. Zła wiadomość to taka, że najwyraźniej firma nie zainwestowała w osobę odpowiedzialną konkretnie za nasz kraj, ani nawet – przynajmniej na razie – w tłumacza. Choć ConQuest zajmuje się dystrybucją w Czechach, Polsce, Słowacji i na Węgrzech, informacja jest po angielsku.

Wracając do samej notki, to wygląda dość standardowo:

17TH FEBRUARY 2014 – DONKEY KONG AND HIS D.K. CREW ARE BACK FOR ANOTHER WILD PLATFORM ADVENTURE IN DONKEY KONG COUNTRY: TROPICAL FREEZE, LAUNCHING EXCLUSIVELY ON WII U ON 21ST FEBRUARY 2014. THIS FROSTY JUNGLE CAPER FEATURES COLORFUL HD GRAPHICS BRINGING VIBRANT DETAIL BOTH TO THE BIG APE’S FUR AS WELL AS THE LUSH, DYNAMIC SCENERY, PAIRED WITH A CHEST-THUMPING SOUNDTRACK COMPOSED BY THE CELEBRATED DAVID WISE.

I tak dalej, i dalej… Wymienia główne funkcje, dostępne postacie, itp. Wszystko to wiemy, lub możemy się dowiedzieć z bardziej przemawiających do człeka filmików. Ciekawie się robi pod koniec, kiedy dostajemy potwierdzenie o opcji nagrywania swoich replayów:

YOUR MAD APE SKILLS WON’T GO UNNOTICED IF YOU FEEL LIKE SHOWING OFF, AS THE BRAND NEW TIME ATTACK MODE OFFERS EXPERT PLAYERS WORLDWIDE ONLINE LEADERBOARDS, WITH THE POSSIBILITY TO SHARE REPLAYS OF YOUR PLATFORM-HOPPING PERFORMANCES WITH OTHER PLAYERS.

Ostatecznie, ten PR jest godny uwagi tylko z tego powodu, że to pierwszy, jaki wystosował nowy polski dystrybutor Nintendo. Symboliczne tego potwierdzenie znajduje się w stopce notki prasowej:

ABOUT CONQUEST ENTERTAINMENT A.S.:

CONQUEST ENTERTAINMENT A.S. IS THE EXCLUSIVE DISTRIBUTOR OF NINTENDO GAME CONSOLES FOR THE CZECH, SLOVAK, POLISH AND HUNGARIAN MARKETS.

Podkreślenie własne.