PSV – PEC Zwolle: zapowiedź

 

Już dzisiaj o godzinie 20:00 drużyna PSV zmierzy się na Philips Stadion z drużyną PEC Zwolle, będzie to kolejny krok w kierunku mistrzostwa Holandii. Jednak spotkanie nie będzie należało do najłatwiejszych, szczególnie że w ostatnim pojedynku to PEC Zwolle cieszyło się ze zwycięstwo pokonując PSV 3:1.

W piątkowy wieczór Phillip Cocu mocno zmotywuje cały zespół, który już po tej kolejce może świętować Mistrzostwo Holandii, jednak najpierw PSV musi wygrać swoje spotkanie a Ajax musi stracić punkty w meczu z Heracles. Na przeciw drużyny PSV stanie dzisiaj szósta drużyna z tabeli, która na nasze szczęście przegrała dwa ostatnie wyjazdy ligowe, miejmy nadzieję że tym razem również drużyna się nie przełamie i z Philips Stadion wyjedzie przegrywając.

Mecze z ekipą PEC Zwolle nie należą do najłatwiejszych, w ostatnich pięciu pojedynkach drużyna PSV wygrywała dwukrotnie, dwa razy przegrywając i raz remisując. Ostatni pojedynek pomiędzy tymi ekipami rozegrany na Philips Stadion zakończył się remisem 1:1, było to spotkanie rozegrane 2 listopada 2013 roku. Wszystkie pięć spotkań kończyło się następująco:
PEC Zwolle – PSV Eindhoven 3:1
PEC Zwolle – PSV Eindhoven 1:2
PSV Eindhoven – PEC Zwolle 1:1
PEC Zwolle – PSV Eindhoven 0:3
PSV Eindhoven – PEC Zwolle 1:3

Ostatnie spotkania ligowe udanie zakończyły się dla obu ekip, PSV na wyjeździe rozbił bez żadnego problemu Twente aż 5:0 natomiast PEC Zwolle skromnie pokonał Willem II, 1:0. Jeżeli chodzi o formę wyjazdową naszego dzisiejszego przeciwnika, drużyna rozegrała 14 spotkań wyjazdowych, w których 4 razy zwyciężała, 1 raz remisowała i 9 razy przegrywała. Forma PSV przed własną publicznością to 14 spotkań, w których 13 wygrał i tylko 1 przegrał.

W lepszej sytuacji kadrowej jest dzisiaj PSV, w drużynie może zabraknąć jedynie kontuzjowanego Santiago Ariasa, drużyna PEC ma większe problemy tutaj z kontuzjami zmagają się: Thanasis Karagounis, Max de Boom, Sheraldo Becker i Thomas Lam.