W człowieku jest coś takiego, że dopóki go nie zaboli, to się nie martwi. Każdy z nas wie, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Ale ilu z nas, z ręką na sercu, nie ma sobie nic do zarzucenia w tych kwestiach?
Najczęściej dopiero, gdy coś nawali, zaczynamy zdawać sobie sprawę, jak ważnym elementem dla prawidłowego funkcjonowania jest sprawność fizyczna.
Najbardziej bolesnym ostrzeżeniem ze strony organizmu jest rwa kulszowa. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej dokuczliwych urazów.
Niestety wielu z nas zdaje się nie pamiętać o tym, że profilaktyka jest najważniejsza i zamiast się ruszać na co dzień i mówić uprawiam sport, pewnego dnia słyszą – rwa kulszowa rehabilitacja.
Rwa wynika z tego, że naszym mięśniom zadamy wysiłek, na który nie są gotowe. I wcale nie musi to być jakiś ogromny wysiłek. Czasem wystarczy nagłe wstanie z krzesła. Po kilku godzinach pracy, żeby poczuć tą szpilę bólu przeszywającą nas na wskroś. Wtedy dopiero docenia się wagę ćwiczeń wzmacniających.