Skoki spadochronowe przez długi czas były domeną wojska. Każdy zna ujęcia ze sławnych desantów spadochronowych w Normandii, gdzie tysiące żołnierzy powoli opadało na ziemię. Jak przedstawia się sytuacja teraz?

Wszystko się zmieniło. Powstaje coraz więcej firm zajmujących się komercyjnym umożliwianiem skoku ze spadochronem. Skoki spadochronowe Warszawa powoli stają się popularną rozrywką. Z możliwości swobodnego opadania do ziemi korzysta coraz więcej amatorów mocnych wrażeń. Co ważniejsze rozwój nowych technologii czyni tą dyscyplinę sportu łatwiejszą i o wiele bezpieczniejszą. Już od dawna nie zdarzyło się, aby z powodu defektu sprzętu zginął jakiś skoczek spadochronowy. Tak więc oprócz przystępności skakanie ze spadochronem zyskało też na bezpieczeństwie.

Wiele czasu minęło od czasów, gdy technologia spadochronów była zastrzeżona wyłącznie dla wojska. Obecnie praktycznie każdy może spróbować swoich sił i wyskoczyć z samolotu lecącego kilka tysięcy metrów nad ziemią. Czy to dobrze czy źle? Czas pokaże.