Bałkany to nie tylko słynny „kocioł”, ale przede wszystkim przyjazne Polsce oraz Polakom państwa leżące w basenie Morza Adriatyckiego, które słyną z fenomenalnej pogody, warunków oraz niesamowitego klimatu. Warto w celach wakacyjnych zdecydować się na wyjazd do Czarnogóry, bardzo młodego państwa, w którym przez zdecydowaną większość roku świeci słońce, a miesiące letnie są wymarzoną porą na sprawienie sobie właśnie tam urlopu i na relaks w urokliwych kurortach.

Jeśli planujemy wyprawę samochodem, najlepiej w takim wypadku skorzystać z trasy prowadzącej albo przez Chorwację, albo przez Bośnię i Hercegowinę. Samolot zwykle dociera na miejsce z wcześniejszą przesiadką.

Czarnogóra to państwo z zaledwie siedmioletnim stażem, w którym turystyka tak naprawdę znajduje się jeszcze w powijakach. Dlatego właśnie warto wybrać się tam i przeżyć niezwykłą przygodę na atrakcyjnych, nie do końca jeszcze odkrytych terenach, które uwodzą swoją malowniczością i naturalnym pięknem. Co prawda, Czarnogóra jest wielkości średniego polskiego województwa, to jednak posiada mnóstwo zapierających dech w piersiach zabytków, które wpisane są na listę UNESCO.
Jeśli chodzi o nocleg, to do wyboru mamy kilka możliwości, ale jeśli zależy nam na oszczędnościach to zawsze możemy zdecydować się na kemping w Czarnogórze, który jest zawsze wygodną i mniej kosztowaną opcją niż wynajęcie apartamentu lub też pobyt w hotelu.

Czarnogóra to swoista enklawa na bałkańskiej mapie. Państwo nieduże, bardzo młode, przepiękne, z bogatą kulturą, fantastycznymi zabytkami, piaszczystymi wspaniałymi plażami, a do tego niemal nieoblegane masowo przez turystów. Miejsce, w którym idealnie się zrelaksujesz, ale również będziesz miał okazję podziwiać historyczne budowle, które na pewno na długo zapadną w pamięci.
Warto pamiętać o tym, że do tego kraju nie potrzebujemy wizy, a walutą obowiązującą jest euro, mimo, że formalnie Czarnogóra nie jest członkiem Unii Europejskiej, co stanowi swego rodzaju ewenement. Poza tym wszędzie zapłacimy kartą i wszędzie również spotkamy przyjacielskich i pomocnych mieszkańców, dzięki którym również nasz pobyt w tym cudownym kraju upłynie pod znakiem doskonałej atmosfery.