Kajakarstwo jest jednym z najciekawszych sportów wodnych. Kajakiem można pływać zarówno po jeziorach jak i rzekach. Dzięki niewielkiemu zanurzeniu można pływać po bardzo interesujących lokalizacjach, do których nie można wpłynąć żadną inną jednostka pływającą.

Dla osób, które chciałyby spędzić interesujący czas na łonie natury, bardzo dobrym rozwiązaniem mogą okazać się spływy kajakowe. Organizowane są one w wielu miejscach. Najwięcej tego typu firm znajduje się na Mazurach, a także Pojezierzu. Oczywiście w innych rejonach również znajdziemy możliwość spływu. Do niewątpliwych zalet tego rozwiązania można zaliczy możliwość poznawania dzikiej przyrody. Ze względu na zróżnicowanie tras, każdy znajdzie odpowiednią dla siebie propozycję. Niektóre rzeki umożliwiają spływ praktycznie bez wiosłowania. Należy tylko zadbać o odpowiednie sterowanie kajakiem.

Taki sposób spędzania wolnego czasu można polecić zwłaszcza osobom szukającym ciszy i spokoju. Jest to również dawka sportu, która dobrze wpływa na funkcjonowanie organizmu.