Internet to wynalazek, który z pewnością przyniósł nam wiele dobrego. Od kilku lat nie musimy ruszać się z domu, jeśli mamy ochotę na zakupy czy zjedzenie czegoś dobrego. Wystarczy odpowiednia strona www, na której możemy znaleźć to, co nas interesuje i w określonym czasie pod naszymi drzwiami znajdzie się dostawca.
Jesteśmy zachwyceni możliwością nawiązywania znajomości bez konieczności ruszania się z domu, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wiele różnej maści oszustów czai się na nas na stronach www umożliwiających spotkania w sieci.
Internet to ogromne pole do popisu dla wszelkiego rodzaju krętaczy, gdyż zapewnia swego rodzaju anonimowość. Ludzie tacy wyszukują ludzi spragnionych nawiązania nowych znajomości i zręcznie plotą wokół nich gęstą sieć kłamstw. Ich ofiary czują się po pewnym czasie tak bardzo z nimi związane, że bez żadnych oporów przesyłają im ogromne kwoty pieniędzy. Zdarza się, że zakochane kobiety lub zauroczeni mężczyźni tracą w ten sposób dorobek całego życia.
Okazuje się, że w sieci trzeba być nadzwyczajnie ostrożnym, jak w żadnym innym miejscu.