Każdy z nas słyszał z pewnością o suplementach diety – mogła to być reklama lub opowieść znajomej, której udało się pozbyć cellulitu na udach. Dlaczego suplementy zyskują na popularności? Czy suplementy omega-3 lub inne popularne preparaty rzeczywiście będą w stanie nam pomóc?

Suplementy diety to preparaty o działaniu ogólnym lub skierowanym na konkretny efekt. Te drugie mogą być dla nas przydatne, jeśli uważamy na przykład, że nasze włosy lub paznokcie są w kiepskiej kondycji lub potrzebujemy pomocy w utracie wagi. W dzisiejszych czasach suplementy zawierają bezpieczne składniki i korzystanie ich na pewno nam nie zaszkodzi – może za to pomóc w widoczny sposób.

Do najpopularniejszych suplementów o działaniu ogólnym należą suplementy omega-3, służące do wzmocnienia odporności oraz regulacji funkcji wielu narządów w naszym organizmie. Do innych popularnych specyfików należą przeróżne witaminy. Używanie takich suplementów może poprawić nasze samopoczucie lub pomóc nam uzupełnić braki w mikroelementach.