Czym jest hostel?
W każdym mieście i miejscowości turystycznej można już natrafić na tani hostel. Zatrzymują się w nim zwykle samotni turyści, pary oraz osoby, które potrzebują szybko gdzieś się zakwaterować. Czym więc w ogóle jest tani hostel?

Hostel to oczywiście ośrodek oferujący zakwaterowanie tymczasowe. Jego standard znacząco różni się od standardu hotelowego. Najczęściej w hostelach można bowiem znaleźć niewielką ilość pokoi, które posiadają najczęściej łóżka piętrowe. Często goście tych kwater muszą dzielić ze sobą łazienkę, kuchnię lub jadalnię i pokój do odpoczynku. Z tego powodu hostele najchętniej odwiedzają osoby młode, czyli studenci lub turyści zza granicy. Czasem tani hostel może zaproponować gościom wynajęcie łóżka, a nie całego pokoju. Dzięki tej opcji zdecydowanie można sporo zaoszczędzić.

Oczywiście taki hostel w niczym nie będzie przypominać luksusowego hotelu, jednak mimo wszystko wiele osób decyduje się w nim przenocować. Już sam nocleg w tym ośrodku może stać się bowiem wspaniałą przygodą.