Dysk twardy Toshiba MQ01ACF050 500GB to urządzenie magnetyczne oferujące 500GB pojemności. Zastosowano w nim technologię zaawansowanego formatowania sektorów, dzięki czemu zoptymalizowano wykrywanie błędów oraz zapewniono znacznie wydajniejsze wykorzystywanie powierzchni dysku. Nowoczesna konstrukcja oraz wysoka jakość wykonania dysku, składającego się z jednego talerza oraz dwóch głowic sprawiają, iż jest on wyjątkowo wytrzymały i niezawodny. Odporność dysku na wstrząsy wynosi aż 350G w czasie pracy i 900G w stanie spoczynku, a stopa błędów przy odczycie to zaledwie 1:10E14.
Urządzenie na miarę twoich potrzeb

Prędkość obrotowa dysku, wynosząca aż 7200obr./min w połączeniu z 16MB pamięci podręcznej to gwarancja bardzo dużej wydajności, dlatego dysk ten świetnie sprawdza się zarówno w zastosowaniach domowych, jak np. biurowych. Wyposażony jest w nowoczesny interfejs SATA 3 o przepustowości 300MB/s, dzięki czemu pracuje naprawdę wydajnie nawet przy dużych obciążeniach. Co ważne, dysk wyróżnia się zoptymalizowanym zużyciem energii, dzięki czemu można go z powodzeniem używać w komputerach przenośnych.

Głośność w czasie pracy tego modelu dysku wynosi 2,4B, natomiast podczas spoczynku 2,3B. Jest więc naprawdę cichy i z pewnością nie będzie przeszkadzać współmieszkańcom, czy współpracownikom. Niemniej ważne jest to, że dysk ten wyposażony jest w technologię S.M.A.R.T., która wysyła do systemu informację w przypadku zwiększonego prawdopodobieństwa awarii. Dysk ma standardowe wymiary, wynoszące 100x7x69,85mm, a jego waga to zaledwie 92g. Trzeba za niego zapłacić około 210-240zł.