Wygląda na to, że zapowiedź The Legend of Zelda: Twilight Princess HD na Wii U jest już niemal pewna. Oto krótka lista poszlak i wskazówek.

1. Dane z eShopu

Całe zamieszanie wokół Twilight Princess HD zaczęło się, kiedy jeden z użytkowników trafił na profil tej gry w danych eShopu. Profil wyraźnie mówił „HD”, więc nie chodziło na pewno o kolejny port z Wii, które obecnie wychodzą regularnie na Wii U w formie cyfrowej. Cała historia do poczytania tutaj.

2. Nowy Link

W niektórych sklepach na Zachodzie fani Nintendo zauważyli nowy render Linka, który nie pasował do żadnej poprzedniej odsłony serii, ani do żadnej obecnie zapowiedzianej. Sceptycy twierdzili jednak, że może to być ogólny render stworzony w celach promocyjnych, który ma nie być powiązany z żadną konkretną grą. Brzmiało to przekonująco.

3. Słowa Kimishimy

Wczoraj podczas briefingu prezes Nintendo zapowiedział nie tylko nowy Nintendo Direct przed końcem roku, ale także wydanie w okresie świątecznym gier, które jeszcze nie zostały zapowiedziane. Możliwa jest więc premiera-niespodzianka Twilight Princess HD, choć zapewne miałaby formę wyłącznie cyfrową. Z ewentualną limitowaną edycją płytową nieco później. Źródło.

4. Nowy wygląd Linka z Twilight Princess

Podczas tego samego briefingu Nintendo pokazało między innymi taki oto slajd. Widać na nim nowego Linka, utrzymanego w tym samym stylu, co pokazany wyżej materiał promocyjny.

Co jednak ciekawe, jest to dokładnie ta sama poza, co na oficjalnych artworkach z Twilight Princess. Porównajcie:

Jak dla mnie to jest ten sam Link. Tylko ten nowy jest mniej mroczny, utrzymany w cieplejszych barwach. Czyżby taka właśnie miała być odświeżona Twilight Princess HD?

This entry was posted in Nintendo, Wszystkie and tagged remake, Wii U, Zelda. Bookmark the permalink.