Jazda konno jest nie tylko wspaniałym sportem, ale także świetnym sposobem na realizowanie swojej pasji związanej z jeździectwem. Niestety niemalże każda pasja wymaga od nas nie tylko poświęcenia czasu, determinacji, ale także pieniędzy. Tak jest również i w tym przypadku. Aby jazda konną była dla nas nie tylko przyjemna, ale również maksymalnie bezpieczna musimy zainwestować w ubrania jeździeckie. Ich cena jest jednak dosyć wysoka, dlatego powinniśmy dokładnie przemyśleć ich wybór. Od czego zacząć?
Pierwszym wybranym przez nas elementem powinien być kask wyposażony w daszek chroniący oczy przed promieniami słonecznymi. To właśnie kask zapewnia nam największe bezpieczeństwo podczas jazdy – powinien w związku z tym posiadać wszelkie niezbędne atesty.
Ważny jeżeli chodzi o bezpieczeństwo jest także zakup bryczesów, czyli spodni które zapewnią nam wygodę podczas jazdy i pozwolą uniknąć upadków związanych ze słabą przyczepnością do siodła.
No i na koniec buty – sztylpy i sztyblety, lub oficerki. Wybór obuwia jeździeckiego należy do nas, opinie na ten temat są bowiem bardzo podzielone. Warto jednak zainwestować w dobre buty, ponieważ zapewnią nam one komfort podczas jazdy konno.