Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz gdzie wybrać się na urlop w najbliższe lato to z całą pewnością polecamy uzdrowiska Wybrzeża trzebiatowskiego w szczególności Pobierowo. To pierwsza patrząc od zachodu miejscowość tego mikroregionu i jego największy kurort wczasowy.

Z jakiej przyczyny właśnie Pobierowo? Mianowicie Pobierowo jak żaden inny kurort jest nadzwyczaj przyjaznym kurortem zarówno dla małżeństw z dziećmi, dla wczasowiczów w podeszłym wieku jak i dla młodzieży i wszystkich tych którzy mają zamiar aktywnie spędzać wymarzone wczasy nad Bałtykiem.

Funkcjonuje w tym miejscu wiele projektów wspierających aktywny wypoczynek w przeróżnych odmianach. W Pobierowie funkcjonuje prężnie od wielu już lat inicjatywa plażowego odpoczynku pod hasłem Plażowy Uniwersytet. To coś co przyciąga rzesze turystów którzy nie chcą wyłącznie wylegiwać się na plaży ale dodatkowo chcą bardzo dobrze się bawić. Oprócz tego w miejscowości Pobierowo działa bardzo dobrze zaprojektowany kolosalny kompleks sportowo-rekreacyjny z wieloma boiskami, kortami tenisowymi i całą bazą sportowo-widowiskową. Całości dopełniają ścieżki spacerowe i szlaki rowerowe rozplanowane w taki sposób aby cykliści zdołali zobaczyć nie tylko samo Pobierowo ale także pobliskie miejscowości takie jak chociażby: Rewal, Pogorzelicę, Pustkowo, Dźwirzyno.

Nie byłoby tak wielkiej popularności Pobierowa jako miejscowości wypoczynkowej idealnej na wczasy nad morzem gdyby nie nadzwyczajnie rozbudowana baza noclegowa i restauracyjna. To właśnie propozycja noclegowa sprawia, że nawet niezdecydowani turyści lub Ci którzy szukali apartamentów gdzie indziej ale nie dali rady znaleźć, w samym Pobierowie niemal zawsze mogą liczyć na tanie opcje noclegowe. Całość skomasowana jest wzdłuż głównego deptaka miasteczka czyli wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Noclegi w Pobierowie to głównie domki letniskowe, kwatery prywatne do wynajęcia, wygodne apartamenty oraz elitarne hotele spa. Na tych wszystkich którzy szukają czegokolwiek bliżej natury oczekują tradycyjne pola namiotowe i campingi, jednakże zdecydowana większość wczasowiczów przybywających do Pobierowa spędzać letnie wymarzone wczasy poszukuje bardziej wygodnych form nocowania i kwateruje się głównie w willach, pensjonatach z bazą SPA i centrach wypoczynkowych.