Watch Dogs Wii U – opóźnione bez sensu

O skasowaniu Watch Dogs na Wii U mówiło się od dawna. Kiedy już wydawało się, że to tylko plotki, uderza wieść marginalnie tylko lepsza: Watch Dogs Wii U ukażą się później, ponieważ wydawca przesunął zasoby do produkcji na konsole bardziej opłacalne.

Oddajmy najpierw głos przedstawicielowi Ubisoftu:

We made the difficult decision to further delay the release of Watch Dogs on Wii U to focus the team’s resources where they could have the broadest possible benefit for both our customers and Ubisoft.

Źródło.

Moje luźne tłumaczenie:

Bardzo chcielibyśmy skasować wersję na Wii U, ponieważ pies z kulawą nogą jej nie kupi i to kasa wyrzucona w błoto. Ale obiecaliśmy Nintendo, że ich nie opuścimy, więc opóźniamy wersję na ich konsolę. Klientów nie stracimy, bo na tej platformie i tak ich nie było, za to zyskają wersje na konsole, które naprawdę ktoś posiada.

Wprawdzie nie wierzę, że Watch Dogs Wii U by się nagle jakoś super sprzedało, ale mimo wszystko opóźnienie tej jednej jedynej wersji całkowicie ją przekreśla. Tych kilku posiadaczy Wii U, którzy nie mają innej konsoli może się skusi, ale ich liczba nie wystarczy na pokrycie kosztów kawy i ciasteczek dla teamu odpowiedzialnego za konwersję. Ci, którzy bawili się myślą, żeby spośród posiadanych konsol zaszczycić nowym tytułem Wii U, pójdą w dzień premiery do sklepu i wezmą zwyczajnie jedną z dostępnych kopii. Żadna nie odpali się na Wii U.

watch dogs wii u

Dlatego to opóźnienie jest bez sensu – już lepiej byłoby skasować tę grę na Wii U. Gralibyśmy wtedy w otwarte karty, a nie udawali, że wszystko jest cacy. Myślę, że zanim owa opóźniona premiera nastąpi, może się zdarzyć, że Watch Dogs Wii U całkiem znikną z listy wydawniczej. Tak jak kiedyś Aliens: Colonial Marines (choć to akurat z korzyścią dla graczy). Szczególnie, jeśli sprzedaż Wii U pozostanie na obecnym poziomie.

Nie lubię gier skazywanych na porażkę przez własnego wydawcę. Tak jak Square-Enix zrobiło z Final Fantasy Crystal Chronicles: Crystal Bearers, ale to temat na jeden z przyszłych wpisów…

2 thoughts on “Watch Dogs Wii U – opóźnione bez sensu

  1. IMO ten „stejtment” oznacza, że grę skasowano. Może mają jakieś zobowiązania wobec inwestorów lub Ninny i nie mogą powiedzieć wprost, ale gra na WiiU moim zdaniem nie wyjdzie.

    Na pocieszenie: moje opinie przeważnie się nie sprawdzają. Prawda Danteuszku? 😉

  2. Tak już bywało w przeszłości, jak mówisz. Pewnie gra leży, nikt nad nie pracuje. Jakby Wii U nagle wystrzeliło sprzedażowo to dokończą. A jak nie, to do kosza 😛 Chyba że cash-in od N wpadnie po drodze 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>