Obecnie na rynku możemy dostać wiele rodzajów dysków. Jednym z nich jest dysk WD CAVIAR GREEN 500GB WD500AZRX. Jego producentem jest renomowana firma Western Digital. Bez problemu możemy go dostać w sklepach zajmujących się dystrybucją tego rodzaju sprzętu, a najkorzystniejszą ofertę znaleźć na przykład na porównywarce Okazje.info.

Dysk ten wykorzystuje interfejs SATA III, który pozwala przysyłać dane z prędkością sześciu giga bajtów na sekundę. Prędkość obrotowa to aż siedem tysięcy dwieście obrotów na minutę. Jest to standardowy, czyli HDD typ dysku wewnętrznego o rozmiarze bufora sześćdziesiąt cztery mega bajty. Jak sama nazwa wskazuje pojemność to pięćset GB.

Sprzęt taki waży zaledwie siedemdziesiąt trzy gramy i ma format trzy i pól cala. W swojej pracy wykorzystuje on technologię NCQ, która umożliwia dyskom twardym inteligentne oraz optymalizację komend zapisu i odczytu danych. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wydajności, dzięki minimalizacji opóźnień wynikających z mechanicznego przemieszczania głowicy. Świetnie nadaje się do przechowywania muzyki, filmów oraz zdjęć o dużej pojemności. Najlepiej sprawdza się w czasie codziennej pracy. Do naszego komputera możemy podłączyć go za pomocą złącza Serial ATA. Specjalna technologia IntelliPower pozwala na optymalne dobranie prędkości talerzy do wymagań. Dzięki temu pobór mocy jest idealnie dopasowany. Dysk WD CAVIAR GREEN 500GB WD500AZRX może nam posłużyć również jako dysk zewnętrzny, na przykład do przechowywania zdjęć, czy muzyki. Wystarczy, że dokupimy do niego specjalną obudowę i gotowe.