Wiosenne poruszenie

Skoro już wstaliśmy z kanapy, odłożyliśmy chipsy, wyłączyliśmy telewizor, to znaczy, że wiosna już na stałe zaszczepiła w nas pierwiastek aktywności. Ostatnio wspominaliśmy o wpływie biegania na zdrowie, to dzisiaj wypada poświęcić krótką chwilę coraz popularniejszym miejscom, jakim są kluby fitness. Głównie kobiety walą do nich drzwiami i oknami, z nadzieją, że uda im się polepszyć sylwetkę, zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, a przede wszystkim poprawić samopoczucie. Przyjemne zmęczenie, które dotlenia nasze szare komórki, które rozleniwiły się po weekendzie majowych.

Czas wrócić do formy. Wakacje coraz bliżej, z czasem będziemy odkrywać więcej ciała, a ćwiczenia sprawią, że będziesz mogła pochwalić się szczupłą sylwetkę. A to wszystko okupione jest wieloma wyrzeczeniami, ciężką pracą, która się opłaca. Efekty będą zdumiewające. Wszystko zależy od Ciebie!

Fitness to sposób na życie, zdrowe życie. Aby rozpocząć pracę nad swoim ciałem, należy najpierw przestawić myślenie na zupełnie inne kierunki. Należy współpracować z dietetykiem, który udowodni nam, jak ważna jest dieta. Jesteś tym, co jesz.

Pewnie niejednokrotnie zdarzało Ci się snuć dalekosiężne plany, wprowadzać w życie ambitne postanowienia, a później z każdym dniem twój zapał gasł drastycznie. Nie sztuką jest rozpocząć ćwiczenia, sztuką jest wytrwać wiele miesięcy, zwyciężając wszelkie przeciwności losu i zwątpienia.

Walczysz tak prawdę tylko ze sobą. Toczysz nierówną walkę, którą możesz wygrać, jednak musisz zdać sobie sprawę, że to wszystko robisz dla siebie i własnego samopoczucia. Ćwiczenia nie mogą być przymusem, one mają dać Ci radość. Należy wcześniej nakreślić obraz siebie z przyszłości i do tego dążyć, a wtedy twój organizm będzie o wiele lepiej z tobą współpracował. Nagle mięśnie zaczną być coraz silniejsze, a tkanka tłuszczowa zmaleje w niesamowitym tempie. Zapomniesz o pojęciu „stres” i przestaniesz wstydzić się swojego ciała.

Oprócz ogromnego samozaparcia potrzebny Ci będzie odpowiedni sprzęt. Poza wygodnym strojem, podstawą jest specjalna mata do ćwiczeń, która musi być wykonana ze specjalnego, wytrzymałego materiału. Musisz czuć komfort i bezpieczeństwo podczas zajęć. Nic nie może zaburzyć twojego spokoju, niezależnie od tego, czy ćwiczysz w domowym zaciszu czy w profesjonalnym klubie fitness. Konieczne jest stworzenie idealnych warunków. Jeśli dokonasz niewłaściwego wyboru, możesz narazić się na doznanie kontuzji lub ból po każdym ćwiczeniu. Fitness stanie się udręką, który będzie kojarzył się z cierpieniem.

Chyba nikt nie marzy o obolałych mięśniach, więc koniecznie zainwestuj w matę, która będzie odporna na wszelkiego rodzaju rozerwania, przetarcia i naprężenia, a dodatkowo powinna być odporna na poślizgi. Materiał, z którego jest wykonana nie może absorbować wilgoci, przez mata jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Dla osób, które często transportują matę, praktycznym udogodnieniem jest widoczna na zdjęciu rączka. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak zamówić matę, uzbroić się w cierpliwość i… zacząć ćwiczyć. Sylwetka sama się nie zrobi!