Cześć! Nazywam się Krzysztof Janicki, niektórzy mogą kojarzyć mnie również pod ksywką Kaxi, i właśnie rozpoczynam prowadzenie niniejszego bloga. Bloga o Nintendo, jak sam tytuł sugeruje. Ale jak to z blogami bywa, nie zawsze do końca da się przewidzieć ich zawartość. Mimo to postaram się zajawić poniżej mój pomysł na blognintendo.pl.

Nazwa bloga wyznacza jedynie jego główną tematykę, co przekłada się na to, że nie jedyną. Jako wieloletni fan Nintendo i dziennikarz branżowy, obecnie nie związany z żadną redakcją, a do tego czujący potrzebę dalszego publikowania, postanowiłem o stworzeniu miejsca, w którym będę mógł pisać o tym, co jara mnie najbardziej. Czyli grach, przede wszystkim od Nintendo i na platformy Nintendo. Znajdziecie tutaj moje pierwsze wrażenia z ogrywanych tytułów, luźne recenzje, sporadyczne zapowiedzi, głębsze analizy sytuacji na rynku, felietony, a także najważniejsze newsy opatrzone komentarzem. Sytuacja Nintendo w Polsce jest jaka jest, więc mam nadzieję, że Blog Nintendo ją choć odrobinę poprawi. Przynajmniej z perspektywy graczy, niekoniecznie sprzedawców. Jeśli zechcecie odwiedzać moją stroną regularnie, będę zaszczycony. Jeśli do tego pokusicie się o komentarze lub włączycie się ze mną w rzeczową dyskusję, tym lepiej.

Nintendo jednak nie będzie wyłącznym tematem niniejszego bloga. Grywam na wszelkich platformach, więc od czasu do czasu pojawią się newsy lub wpisy traktujące o grach nie mających nic wspólnego z Big N. Lubię również w gry planszowe i karciane, więc i o nich czasem mogę zechcieć Wam opowiedzieć. Oglądam filmy i seriale, czytam książki, czasem napiszę coś amatorsko – to wszystko może stać się tematem bloga, jak również wspominki o branży growej w Polsce oraz, bardzo sporadycznie, jakaś prywata.

Taki jest plan, zobaczymy, co pokaże praktyka. W każdym razie, właśnie powstał pierwszy wpis w historii Bloga Nintendo! 😉